Kuuluuko tv mielestänne kaikille?
En näe teeveetä tällä hetkellä kun analogiset kanavat lopetettiin eikä ole varaa hd laitteisiin. Typerää minulla oli ainakin 10 toimivaa digiboxiaja tvtä. Nyt niillä ei tee mitään.
Diakonin mielestä ihmisillä pitäisi olla jokin uutiskanava, lehteen ei ole ollut varaa myöskään. On minulla radio. Olisko sosiaaliavun hyvä auttaa ihmisiä näkemään tv vaiko ei? Mielipide tästä?
Mielipide tästä
11
142
Vastaukset
- Anonyymi
TV kuuluu kansalle, jota edustaa 100 mainos-tv kanavaa, sekä kuukausi ämmien perseitä, sivistystä kansalle.
- Anonyymi
Liittymällä lestoihin skippaat ongelman.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liittymällä lestoihin skippaat ongelman.
Hyvinvointivaltion aikoihin sekä tv-lupa kuin sanomalehden tilaus maksettiin erikseen sossusta jos tulot eivät riittäneet.
Mielestäni tämä oli hyvä systeemi. Ei yhteiskunta ole yhteiskunta jossei heikompia auteta yhtään. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Liittymällä lestoihin skippaat ongelman.
Maksan yle veroa että ämmien perseet heiluu kuukauden tv-ruudussa.
En omista tv:tä enkä katso sitä.
Ihan sama tietenkin mitä yleltä tulee, mutta *ituttaa kuitenkin.
- Anonyymi
ei sieltä mitään katsomisen arvoista tule. kuuntele radiota, muuta kuin yle
- Anonyymi
Mielenkiintoinen tilanne. Suomessa on varmasti talouksia että ylevero menee mutta tv ei näy.
- Anonyymi
Eikö sulla nettiäkään oo. Siellähän on yle areena. Ja svt ltäkin näkyy ainakin uutiset, vaikkei kaikkea näytäkään ruotsin ulkopuolelle.
- Anonyymi
Ei kuulu kaikille. Kuuluu vaan niille joilla on rahaa ostaa kunnon vehkeet ja osaa käyttää niitä. Muut olkoot ilman.
- Anonyymi
Parempi olisi palata tv-lupa-aikaan.
Itse asiassa verot pitäisi poistaa kokonaan, ja porrastaa maksut tulojen mukaan. - Anonyymi
Pienestä alkaen kuvitellut mielikuvitusta olevan kaikilla. Mutta sitten hylkäsin tuon kuvitelman. Se olikin jotain kummaa demokratiahuumaa. Ei kestänyt edes mielikuvitusta. Ilmankos.
- Anonyymi
Olet jotenkin normaalia sekavampi tänä yönä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2457607IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its2444643- 1711805
Vihjeitä kaivatusta
Mitkä numerot liittyy sun kaivattuun? Osa puhelinnumeroa, kengännumero tai vaikka asuinpaikan koordinaatit (😊)741690- 711184
- 1341142
Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61087Lieksa missä syy?
Kun viranhaltijat irtisanoutuu tehtävistä? Museonjohtaja irtisanoutunut. Sivistysjohtaja lähtökuopissa ja Lieksan Kiinte128976Martina Jeopardyssa
Telkusta tulee mainos ohjelmasta, missä vilahtaa Martina. Ai vitsi odotan sitä jaksoa, missä Martina on. Pääsee taas näy207951- 104925