Kumma juttu

Anonyymi-ap

Ihmetyttää jos tokmannin mainoksessa on jokin tuote niin ei saa Kuhmosta. On lähettävä sotkamoon, kajaniin tai tilattava verkkokaupasta, siitäkin nyysitään kuluja jos ei ylitä määritys summaa. Olen joihinkin tosissaan pettynyt kun ei saa omalta paikkakunnalta. Ei bensakaan oo halpaa lähteä muualta hakemaan.

6

432

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa tosiaan ennen kaupoille lähtöä tarkistaa sieltä niiden nettisivulta, että onko siinä omassa kaupassa haluttu tuote hyllyssä vaiko ei. Se vasta ottaisi pattiin, jos ajaisi pitkän matkan takaa vain kuulemaan, että ei meillä sellaista ole hyllyyn tulossakaan.

    • Anonyymi

      Kannattaa tarkistaa joko netistä "Myymäläsaatavuus" Tai ihan soittaa ja kysyä, onko tuotetta juuri siinä kaupassa.

      Tokmannilla se on tuommoista, milloin mitenkin sattuu. Niitä syrjäseutujen palveluja.

    • Anonyymi

      Ei kun nokka rytyssä Toyotallaan kohti uusia pettymyksiä.

    • Anonyymi

      Eivät tilaa kaikkia kampanjatuotteita tänne.
      Poikkeuksellinen myymälä.
      Ärsyttää kyllä kun Sotkamoon kuitenkin matkaa ja monta kertaa sinne ajanut.

      • Anonyymi

        Ottakaa se paikallinen myymäläpäällikkö puhutteluun, jos tuo tapa on jatkuvaa. Kampanjat kuuluu olla samat koko valtakunnassa. Vähintäänkin niin, että tuote on tilattavissa pyynnöstä jos se ei ole valmiina hyllyssä mainoksen mukaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      169
      2693
    2. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      5
      2667
    3. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      105
      2524
    4. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      167
      2275
    5. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      77
      2100
    6. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      136
      1958
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      58
      1675
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      124
      1624
    9. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      105
      1607
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      84
      1301
    Aihe