Kun tyhjää venutetaan koko viikoksi.....
Perhonpäivät
9
971
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi ei Kokkolan viisainta miestä kutsuttu kotipitäjän juhliin. Olisin pitänyt puheen, laulanut ruotsalaisia kansanlauluja ja lausunut vanhoja perholaisia runoja. MOT
- Anonyymi
On kyllä yksi osuvimpia ja samalla humoristisimpia aloituksia tällä palstalla.
- Anonyymi
Joo nämä päivät mahtuu kyllä kahteen vuorokauteen, joten mitään viikkoja on turha viettää tässä pitäjässä.
- Anonyymi
Muistan kun Salovaaran Pertti oli joskus 90-luvulla juontamassa Perhopäiviä. Onneksi en silloin kakarana tuntenut myötähäpeää vielä. Ukko selittää mikrofoniin joutavia tyhjille markkinoille. Olikohan edes 10 ihmistä paikalla.
- Anonyymi
näinhän siinä kävi
- Anonyymi
No nyt voi henkäistä. Ohjelmaa pursuava viikko takana. Pieni huili paikallaan ja ei kun sayskuun alusta suunnittelemaan ensikesän tapahtumaa. Kiireiset kuukaudet edessä, eisiintyjien hankinta, aikataulutus, ravintolapalveluiden organisointi ym, ym.
Onneksi siitä maksetaan - Anonyymi
Eikö viikonloppu riitäisi
- Anonyymi
Aika tyhmää venuttaa viikoksi, kun ei oikein ole mitään
- Anonyymi
Olisko mietinnän paikka sisällön suhteen ensi kesänä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3904414Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483769Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit163272KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1082761Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92441Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212272Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511942Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181898- 1211843
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241429