Ennakkotulos tälle vuodelle näyttää, että viljojen taloudellinen tulos oli runsaat 250 euroa hehtaarilta tappiollinen valtakunnan keskisadoilla laskettuna.
Viljojen taloudellinen tulos
Anonyymi-ap
5
158
Vastaukset
- Anonyymi
Kuluvana vuonna tappio kasvaa.
- Anonyymi
Onhan tuo luonnollisesti korvattava viljelijöille.
- Anonyymi
Ensin sateet ja sitten kuivuus.
- Anonyymi
Valtion pitää korvata menetykset.
- Anonyymi
Miettikää miten suomessa pystyttäisiin tuottamaan elintarvikkeita ilman tuotantoeläimiä?
Etelälapissa normaalisti kasvatetaan ohraa ja jonkin verran kauraa niin tmän vuoden sadot on aika pitkälti menetetty, ehkä josskain rinnemailla saadaan satoa.
Turha edes kuvitella että yritettäisiin tuottaa mitään suoraan ihmiselle ravinnoksi kelpaavaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1204540Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv662619Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801665Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91146- 66872
- 21853
- 41835
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu120833Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N67807Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789