Hölmöläismotoristi ohitti

Anonyymi-ap

Lännestä päin Seinäjoen suuntaan motoristi roikkui muutaman metrin päässä rekisterilaatastani. Sitten hermo petti Ahonkylän kohdalla kun kiihdytti ohi. Onneksi pian hänkin heittää henkensä, joka vielä tällä kertaa säilyi.

7

279

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Motoristi ei aja auton takana, että on auton keskellä.
      Aina ajetaan auton vasemman puolen renkaitten kohdalla, koska koskaa ei tiedä mitä siltä auton alta tulee.
      Sinä olet varmaan niitä autoilijoita joista EI saa ohittaa, mutta nyt se onnistuu helpolla, aloit toivomaan ohittajan kuolemaa.
      Minulla nyt takana 45 vuotta moottoritiellä ajoa ja jatkuu.
      Harrastukseni aika olet törmännyt autoilioihin jotka ylimielisellä käytöksellä aiheuttavat vaara tilanteita, mahtavatko olla samoja, jotka inhoavat raskasta kalustoa.

      • Anonyymi

        Jos ajat vasemmalla puolen kaistaa, sinulle ei jää peliaikaa väistää, jos vastaantuleva auto koukkaa kaistallesi, etenkin mutkateillä autoilijat oikaisee usein vastaantulijan kaistalle. Kun pitää etäisyyttä edellä ajavaan, ehtii väistämään jos kaistalla on jotakin rojua.

        Olen autoileva motoristi, ja välillä vituttaa etenkin nuorempien moottoripyöräilijöiden koukkiminen, typerät ohitukset ja perässä roikkuminen. Se on sellaista esittämistä, että katsokaa minua, olen kova kuski joka osaa. Välillä on tehnyt mieli lähteä perään vetää turpaan, tai kilkata autolla kumoon.

        Koittakaa nyt räkänokat ajaa ihmisiksi. Kun olen itse liikkeellä moottoripyörällä, pidän välimatkaa edellä ajavaan, huomaa kunnioituksen siirtyvän minun takana ajavaan ja sekin jättää välimatkaa minuun.


    • Anonyymi

      Ei näköjään päässyt heti ohi vastaa tulevan liikenteen takia.

    • Anonyymi

      Kai sinulla on sentään jotain kommenttia.

    • Anonyymi

      En ole koskaan nähnyt nopeusrajoituksia noudattavaa motoristia. Sitten on vielä ne, jotka ajavat kaksi rinnan tai jossain ihmeen nipussa. Näillä on usein pienet ja pyöreät alapeilit.

    • Anonyymi

      Voi kauheaa, voimmeko elää tässä vaarallisessa maailmassa jossa kateus ja tietämättömyys on hyve.

      • Anonyymi

        Sinä olet kateellinen meidän tehokkaille ja turvallisille sähköautoille jotka kulkevat kotimaisella energialla.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      249
      14341
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      145
      3780
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      128
      3712
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      1470
    5. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      365
      1441
    6. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      42
      1202
    7. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      11
      1110
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      941
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      45
      918
    10. En pystynyt vaan vastaamaan...

      Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔
      Ikävä
      91
      753
    Aihe