Päätti yleisö, muista Maunuksela raateineen.
Neljästä laulajasta
18
246
Vastaukset
- Anonyymi
Raati päätti vääriä laulajia finaaliin.Ei tuota voi kutsua yleisö äänestykseksi.Miksi tangoja tuomaroivat ihan väärän alan tuomarit?No tanssijat päättävät kenen keikoille menevät.
- Anonyymi
Nyt puhut asiaa. Viime vuonna tuomaristo päätti kaikesta, tulos katastrofi, suuri sellainen. Mutta Maunuksela jatkaa............ .aina, vuodesta toiseen.
- Anonyymi
En mene viimevuoden kunkkujen keikalle enkä mene tämän vuoden kunkkujen keikalla. Poikabändit tanssittaa parhaiten, hurma, sinitaivas, taikakuu ja joku muu.
- Anonyymi
No, Hanna Hirvonen oli kuitenkin yleisön äänillä jo semifinaalissa ja Veeti taas tuomariäänillä semifinaalissa joten tasan meni lopputulos :D
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En mene viimevuoden kunkkujen keikalle enkä mene tämän vuoden kunkkujen keikalla. Poikabändit tanssittaa parhaiten, hurma, sinitaivas, taikakuu ja joku muu.
Poikabändi on kohteliaisuus noissa tapauksissa, joissa bändien pojat alkavat olla jo pälvikaljuisia ja laikkupartaisia ukkoja. Vuodet vierii nääs eikä silld voi mitään, että samalla tavalla kuin kauheassa hajussa jo jonkin aikaa oleskellut ei enää aisti kauheata hajua elikkäs nenä on tottunut kauheaan hajuun, samojen bändien keikoilla jonkin aikaa viettäneet eivät huomaa bändin poikien ikääntymistä eli silmä on tottunut bändien ukkojen laikkupartoihin ja pälvikaljuihin. Ja omiin vastaaviin iän myötä karttuviin krymppäytymiinsä. Mutta heti kun oikea poikabändi tulee soittamaan, niin ensimmäinen ajatus kumminkin on, eijjumaliste minkätakia kukaan ei estä tuota muksulaumaa näpelöimästä noita orkesterin kamoja?
- Anonyymi
Maunuksela huomannut Putinilta ehdokasasettelun.
- Anonyymi
Manu haluaa mummoja ja pappoja tanssimaan.
- Anonyymi
Teemu oli paras laullaja miehistä ja naisista Jenna Kallio, joka oli niin hyvä että suomalainen tanssija ei ymmärrä mitään laulajista.
- Anonyymi
Onneksi tanssijat menevät satavarmasti Kyöstin keikoille, hän oli ainut joka kärsi tuomaripelistä.
- Anonyymi
Annetaanko yhden ihmisen päättää Seinäjoen tulevaisuudesta
- Anonyymi
Annetaan pois.
Seinäjoki on muutenkin rappion pesä. - Anonyymi
Iltapäivälehdenssä kertoo jopa nauttineensa tilanteesta, mikä nyt velloo tangokilpailun nykytilasta.
- Anonyymi
Seinäjoki ei ole entisensä. Muutettu liikaa.
Lopettakaa koko tapahtuma tai vaihtakaa tapahtuman nimi.
Sekasävelsoppa suomen suvessa. - Anonyymi
Kuinka moni teistä kilpailijoiden ja tuomareiden mollaajista on ollut ihan paikanpäällä livenä kuuntelemassa jo semifinaalikarsinnoissa ja sen jälkeen ? Nykyään ei riitä pelkkien tangojen laulaminen ja osaaminen. Artistin pitää olla monipuolinen jos aikoo keikkaa saada. Monipuolisuuttahan tanssijat vaatii muiltakin artisteilta ja bändeiltä eikä vain tangomarkkinoilla menestyneiltä. Itse olen sitä mieltä että tangomarkkinat on jo aikansa elänyt ja voisi lopettaa kokonaan.
- Anonyymi
Ongelma ei ole monipuolisissa artisteissa vaan vähemmän monipuolisissa orkestereissa heidän taustallaan. Otetaan tähän maailmanluokan esimerkki nimittäin maailman huonoin, mutta samalla kuuluisin rumputaiteilijahan tienaa taustallaan vaikuttavan monipuolisen orkesterin ansiosta jokaisella stadionkeikalla satumaisia summia ja jo pelkästään tulevan stadionkeikkasopimuksen allekirjoituksella hän tienaa miljoonia.
Tämän satumaisia summia monipuolisen orkesterin takia tienaavan Rumpalin nimi on Lars Ulrich. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ongelma ei ole monipuolisissa artisteissa vaan vähemmän monipuolisissa orkestereissa heidän taustallaan. Otetaan tähän maailmanluokan esimerkki nimittäin maailman huonoin, mutta samalla kuuluisin rumputaiteilijahan tienaa taustallaan vaikuttavan monipuolisen orkesterin ansiosta jokaisella stadionkeikalla satumaisia summia ja jo pelkästään tulevan stadionkeikkasopimuksen allekirjoituksella hän tienaa miljoonia.
Tämän satumaisia summia monipuolisen orkesterin takia tienaavan Rumpalin nimi on Lars Ulrich.Mikäli rumputaiteilija Lars Ulrich ei olisi orkesterissaan työnantajapuolen edustajana, hänet olisi jo kymmeniä vuosia sitten irtisanottu orkesterista "asiallinen ja painava syy": n takia nimittäin rummunsoittotaidottomuuden takia.
- Anonyymi
Päättää myös jatkossa.
- Anonyymi
Päättää myös tulevaisuudessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380