Alpiska.com

Anonyymi-ap

Hei,

Tässä kertomukseni luontaistuotteen tilauksesta.

Löydin nivelrikkoon kehitetyn luontaistuotteen nimeltä ArthroCare+ Alpiska.com -sivustolta. Yritys on australialainen mutta sivusto suomenkielinen. Kun olen kokeillut jo liki pariakymmentä tuotetta polvien nivelrikkoon, tilasin vielä tuota ArthroCare+ ja maksoin verkossa. Lähetys tuli Kiinasta kiinalaisen postiyhtiön kautta. Kun avasin pakkauksen niin sisällä EI ollut ArthroCare+ tuotetta vaan Flexi Vitaal nimisiä tabletteja. No, tietysti reklamoin samantien Alpiskaan joka vastasi ensin ystävällisesti ja pyysi lähettämään kuvan tuotteesta. Seuraavaksi he ilmoittivat että lähetetty tuote on vastaava eivätkä aikoneet lähettää alkuperäistä tilattua ArthroCarea.

Aika erikoista on että australialainen yritys mainostaa ja myy tuotetta ja väärä tavara tulee sitten Kiinasta. En hyväksy moista menettelyä missään tapauksessa, sehän on huijausta.

Onko muilla kokemuksia tästä Alpiskasta ??

kyselee nimimerkki "Pettynyt-vihainen"

14

2620

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hei,

      Aivan samanlainen kokemus kun tilasin Noxora laventeli suihkeen joka sumutetaan poskeen ja auttaa muka nukahtamiseen ja kun tilaus tuli oli paketissa Ximonth niminen tuote joka sumutetaankin ilmaan tai tyynylle.
      Reklamoin Alpiskaa ja ensin pahoiteltiin mutta kuitenkaan eivät ota palautusta koska kyseessä kuulemma hygienia tuote. Uskoin että oli erehdys ja pyysin lähettämään uuden tuotteen ja jälleen paketissa oli sama väärä tuote. Ensimmäinen asiakapalvelija tarjosi 30% alennusta seuraavaan tilaukseen, kun en suostunu seuraava tarjosi 50% alennusta mutta kun en suostunut seuraava tarjosi veloituksetta sitä oikeaa tuotetta joka ei sekään ole tullut ja nyt väittävät että ovat keskustelleet toimittajan kanssa ja että olen saanut oikean tuotteen mutta pakkaus on vaan eri.

      OIKEESTI pitääkö Alpiskan asiakaspalvelu tilaajia tyhminä

      • Anonyymi

        Kyllä joku suomalainen on riittävän tyhmä tilaamaan Australiasta vaikka kengurunpaskaa, jos sen luvataan auttavan nivelrikkoon.


    • Anonyymi

      Ihan viisasta ei ole tilata joltain australialaiselta firmalta mitään, kun nivelrikkotuotteita saa Suomesta ison valikoiman.
      Kun on kokeillut jo pariakymmentä tuotetta, voisi uskoa, ettei ihmeaineita ole. Ainoa polven nivelrikkoon auttava hoito on tekonivel.

      • Anonyymi

        Täsmälleen noin on asia. Mikään pillerivalmiste tai edes kirurginen leikkauskaan ei pysty palauttamaan luiden välistä 60+ ikävuoden paikkeilla ohenevaa ja katoavaa nivelrustoa.
        https://nivel.fi/mita-nivelessa-tapahtuu-kun-siihen-tulee-nivelrikko/

        Ainoa kohtalaisen hyvin toimiva korjaus on titaanisen keinonivelen laittaminen tilalle.

        Tämäkään ei tee alkuperäisen veroiseksi, vaan vain 70...90% veroiseksi alkuperäiseen verrattuna.

        Tuolla pystyy mainiosti kävelemään ilman kipuja, ja arki hoituu, eikä ole kipuja. Mutta vaikka polvilleen meno lattialle on useilla jo aika vaikeaa tai mahdotonta. Talvirenkaiden vaihtokin menee aputuolin kanssa taiteiluksi.


    • Anonyymi

      Puljun toiminta perustuu täydelliseen huijaamiseen. Suurin osa ostajista tyytyy kohtaloonsa, koska kunkin ostajan tappiot ovat yleensä vain 29.99 - 59.99euroa? Harva jaksaa valittaa. (Kannattaa miettiä mitkä rahat on yhteensä kerätty tällä periaatteella?)

      Jos palautusta ehdottaa, tuote kuulemma täytyy omalla kustannuksella lähettää Kiinaan…

      Tuotteet ovat kutakuinkin keksittyjä, fotoshoppia, tuotteita kehuvia lääkäreitä ei ole olemassakaan. Minulla on nyt vuoden kokemus tämän firman ”toiminnasta”, he anastivat puhelinnumeroni asiakaspalvelukseksensa! ”Työaikani” joka päivä aamusta iltaan +viikonloput. Juuri ylitettiin 600:n petetyn asiakkaan soitot!

      Tuote ei koskaan saavu, tai tulee ihan jotain muuta! Ehkä se ei haittaa, kun hyvin monella nettitilaus ei mene läpi! Joku ”tunnusluku” ei toimi? Maksu kylläkin voi mennä, useampaankin kertaan, moni kertoi.

      Tuote taasen voi olla ihan mitä vaan, jos sellaisen joskus saa?
      Esim heidän Verensokerimittari Ei mittaa ollenkaan verensokeria. Tekohammasliima ei liimaa tekareita. Rusketustipat on ”jotain?”… heiltä löytyy voide virtsankarkailusta polyneuropatiaan! Ohjeet ovat postimerkin kokoiset ja jotain ulkomaan kieltä, kerrottiin.

      Olen kehoittanut hakemaan tuotteet oikeasta kaupasta.

    • Anonyymi

      Sama juttu....

    • Anonyymi

      Tilasin nivelrikkovoidetta kun oli tarjouksessa 15.8 mut eipä kuulu mitää voidetta ei ole tullut tais rahat mennä kakkulan kaivoon.

    • Anonyymi

      Voin sanoa koko sydämmestäni, että 100% kusetusta tämän puljun tuotteet ja sanovat että saat rahat takaisin, jos et ole tuotteeseen tyytyväinen. Sekin on kusetusta. Älkää ostako noita tuotteita

      • Anonyymi

        Onko australiassa suomalainen asiakaspalvelu. Ihan oikeesti


    • Anonyymi

      Miksi tuotteita mainostetaan suomalaisiksi vaikk ovat jostain Kiinasta t Australiasta.minäkin erehdyin tilaamaan ei vastaa odotuksiani .lähetys jäi 30 km päähän .en päässyt Vanha autoton ihminen hakemaan. tilaus palautettiin matkatoimistosta nyt peritään vielä laskua maksettavaksi. Selvittäkää asia. Vieno tiili

      • Anonyymi

        Tuolla sanotaan että paikka sijaitsee australiassa.


    • Anonyymi

      Tilasin Alpiskasta paljon mainostetun Pelvic Easyn virtsankarkailuun. Tilaus saapui ja siinä luki Cervical vertebrs massager. Sisällä oli joku muoviliuskan pala ja latausnavat eivät osuneet kohdalleen laturin pienempi pää oli kapeaa mallia. Palautus ja rahojen saanti takaisin näyttää mahdottomalta.
      Ilmeisesti tuote on tehty Kiinassa ja alunalkaen ei ole ollut tarkoituksenakaan että laite toimisi. Täydellinen vedätys!!!
      Voi, että ottaa päähän!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      145
      1125
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      117
      1017
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      765
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      213
      758
    5. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      25
      706
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      63
      705
    7. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      696
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      57
      612
    9. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      588
    10. Joko kaupungin johtaja saa iskeä kuokkansa kunttaan

      Särkiperällä tapahtuu 25.8 2026 klo.10.00 Fingrid Oy:n ja kahden maanomistajan kanssa maan lohkominen.Mahdollisesti täss
      Pyhäjärvi
      57
      541
    Aihe