Hei,
Tässä kertomukseni luontaistuotteen tilauksesta.
Löydin nivelrikkoon kehitetyn luontaistuotteen nimeltä ArthroCare+ Alpiska.com -sivustolta. Yritys on australialainen mutta sivusto suomenkielinen. Kun olen kokeillut jo liki pariakymmentä tuotetta polvien nivelrikkoon, tilasin vielä tuota ArthroCare+ ja maksoin verkossa. Lähetys tuli Kiinasta kiinalaisen postiyhtiön kautta. Kun avasin pakkauksen niin sisällä EI ollut ArthroCare+ tuotetta vaan Flexi Vitaal nimisiä tabletteja. No, tietysti reklamoin samantien Alpiskaan joka vastasi ensin ystävällisesti ja pyysi lähettämään kuvan tuotteesta. Seuraavaksi he ilmoittivat että lähetetty tuote on vastaava eivätkä aikoneet lähettää alkuperäistä tilattua ArthroCarea.
Aika erikoista on että australialainen yritys mainostaa ja myy tuotetta ja väärä tavara tulee sitten Kiinasta. En hyväksy moista menettelyä missään tapauksessa, sehän on huijausta.
Onko muilla kokemuksia tästä Alpiskasta ??
kyselee nimimerkki "Pettynyt-vihainen"
Alpiska.com
13
2267
Vastaukset
- Anonyymi
Hei,
Aivan samanlainen kokemus kun tilasin Noxora laventeli suihkeen joka sumutetaan poskeen ja auttaa muka nukahtamiseen ja kun tilaus tuli oli paketissa Ximonth niminen tuote joka sumutetaankin ilmaan tai tyynylle.
Reklamoin Alpiskaa ja ensin pahoiteltiin mutta kuitenkaan eivät ota palautusta koska kyseessä kuulemma hygienia tuote. Uskoin että oli erehdys ja pyysin lähettämään uuden tuotteen ja jälleen paketissa oli sama väärä tuote. Ensimmäinen asiakapalvelija tarjosi 30% alennusta seuraavaan tilaukseen, kun en suostunu seuraava tarjosi 50% alennusta mutta kun en suostunut seuraava tarjosi veloituksetta sitä oikeaa tuotetta joka ei sekään ole tullut ja nyt väittävät että ovat keskustelleet toimittajan kanssa ja että olen saanut oikean tuotteen mutta pakkaus on vaan eri.
OIKEESTI pitääkö Alpiskan asiakaspalvelu tilaajia tyhminä- Anonyymi
Kyllä joku suomalainen on riittävän tyhmä tilaamaan Australiasta vaikka kengurunpaskaa, jos sen luvataan auttavan nivelrikkoon.
- Anonyymi
Ihan viisasta ei ole tilata joltain australialaiselta firmalta mitään, kun nivelrikkotuotteita saa Suomesta ison valikoiman.
Kun on kokeillut jo pariakymmentä tuotetta, voisi uskoa, ettei ihmeaineita ole. Ainoa polven nivelrikkoon auttava hoito on tekonivel.- Anonyymi
Täsmälleen noin on asia. Mikään pillerivalmiste tai edes kirurginen leikkauskaan ei pysty palauttamaan luiden välistä 60+ ikävuoden paikkeilla ohenevaa ja katoavaa nivelrustoa.
https://nivel.fi/mita-nivelessa-tapahtuu-kun-siihen-tulee-nivelrikko/
Ainoa kohtalaisen hyvin toimiva korjaus on titaanisen keinonivelen laittaminen tilalle.
Tämäkään ei tee alkuperäisen veroiseksi, vaan vain 70...90% veroiseksi alkuperäiseen verrattuna.
Tuolla pystyy mainiosti kävelemään ilman kipuja, ja arki hoituu, eikä ole kipuja. Mutta vaikka polvilleen meno lattialle on useilla jo aika vaikeaa tai mahdotonta. Talvirenkaiden vaihtokin menee aputuolin kanssa taiteiluksi.
- Anonyymi
Puljun toiminta perustuu täydelliseen huijaamiseen. Suurin osa ostajista tyytyy kohtaloonsa, koska kunkin ostajan tappiot ovat yleensä vain 29.99 - 59.99euroa? Harva jaksaa valittaa. (Kannattaa miettiä mitkä rahat on yhteensä kerätty tällä periaatteella?)
Jos palautusta ehdottaa, tuote kuulemma täytyy omalla kustannuksella lähettää Kiinaan…
Tuotteet ovat kutakuinkin keksittyjä, fotoshoppia, tuotteita kehuvia lääkäreitä ei ole olemassakaan. Minulla on nyt vuoden kokemus tämän firman ”toiminnasta”, he anastivat puhelinnumeroni asiakaspalvelukseksensa! ”Työaikani” joka päivä aamusta iltaan +viikonloput. Juuri ylitettiin 600:n petetyn asiakkaan soitot!
Tuote ei koskaan saavu, tai tulee ihan jotain muuta! Ehkä se ei haittaa, kun hyvin monella nettitilaus ei mene läpi! Joku ”tunnusluku” ei toimi? Maksu kylläkin voi mennä, useampaankin kertaan, moni kertoi.
Tuote taasen voi olla ihan mitä vaan, jos sellaisen joskus saa?
Esim heidän Verensokerimittari Ei mittaa ollenkaan verensokeria. Tekohammasliima ei liimaa tekareita. Rusketustipat on ”jotain?”… heiltä löytyy voide virtsankarkailusta polyneuropatiaan! Ohjeet ovat postimerkin kokoiset ja jotain ulkomaan kieltä, kerrottiin.
Olen kehoittanut hakemaan tuotteet oikeasta kaupasta. - Anonyymi
Sama juttu....
- Anonyymi
Tilasin nivelrikkovoidetta kun oli tarjouksessa 15.8 mut eipä kuulu mitää voidetta ei ole tullut tais rahat mennä kakkulan kaivoon.
- Anonyymi
Voin sanoa koko sydämmestäni, että 100% kusetusta tämän puljun tuotteet ja sanovat että saat rahat takaisin, jos et ole tuotteeseen tyytyväinen. Sekin on kusetusta. Älkää ostako noita tuotteita
- Anonyymi
Onko australiassa suomalainen asiakaspalvelu. Ihan oikeesti
- Anonyymi
Miksi tuotteita mainostetaan suomalaisiksi vaikk ovat jostain Kiinasta t Australiasta.minäkin erehdyin tilaamaan ei vastaa odotuksiani .lähetys jäi 30 km päähän .en päässyt Vanha autoton ihminen hakemaan. tilaus palautettiin matkatoimistosta nyt peritään vielä laskua maksettavaksi. Selvittäkää asia. Vieno tiili
- Anonyymi
Tuolla sanotaan että paikka sijaitsee australiassa.
- Anonyymi
Tilasin Alpiskasta paljon mainostetun Pelvic Easyn virtsankarkailuun. Tilaus saapui ja siinä luki Cervical vertebrs massager. Sisällä oli joku muoviliuskan pala ja latausnavat eivät osuneet kohdalleen laturin pienempi pää oli kapeaa mallia. Palautus ja rahojen saanti takaisin näyttää mahdottomalta.
Ilmeisesti tuote on tehty Kiinassa ja alunalkaen ei ole ollut tarkoituksenakaan että laite toimisi. Täydellinen vedätys!!!
Voi, että ottaa päähän!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2704683Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1343040Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit442857Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k292841Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?761791Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1061654Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281521- 601419
- 951292
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2151180