Voiko yhtä nuorelle tai vanhalle aiheuttaa pelkotilan tanssimon aikana?

Anonyymi-ap

Voiko yhtä nuorelle tai vanhalle mielestänne aiheuttaa pelkotilan tanssimon aikana tai ennen tanssimoa? Entäs tanssimon jälkeen?

3

210

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pelkotilan aiheuttaminen yhtä vanhalle tai nuorelle on missä tahansa tuossa mainituista tilanteista ilmeisesti aika helppoa eli vastaus on, että on se ainakin mahdollista.

      • Anonyymi

        Yhtä nuoria on tanssimossa kumminkin aina niin vähän, että seon suoranainen onnenkantamoinen, jos sellaiselle pääsee aiheuttamaan pelkotiloja. 😱


      • Anonyymi00004
        Anonyymi kirjoitti:

        Yhtä nuoria on tanssimossa kumminkin aina niin vähän, että seon suoranainen onnenkantamoinen, jos sellaiselle pääsee aiheuttamaan pelkotiloja. 😱

        Tuossa voi olla jotain perää nimittäin yllättävänkin moni on tanssien jälkeen kertonut kokeneensa olleen päivätansseissa, vaikka oli maksanut lipuista yli 20 € klo 18:00 jälkeen eli yhtä nuorten ja sitä nuorempienkim oletettuun tanssien suosikkialoitusaikaan. Eli kyllä tässä pelkotilojen aiheuttamisasiassa joudutaan väkisinkin turvautumaan tanssimon jälkiaikaiseen pelotteluun. Ja tietystikin vähän ennen seuraavia tanssimoita kannattaa mainita kaikille, että muistakaa sitten, mitä sä sanoit viimeksi heti tanssimon jälkeen, niin tanssimopakokauhu alkaa olemaan suorastaan käsin kosketeltavaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      138
      2081
    2. Miltä ne katseet tuntui?

      😇
      Ikävä
      121
      1435
    3. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      333
      1213
    4. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1180
    5. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      3
      1151
    6. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      63
      1142
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1119
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1089
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      957
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      945
    Aihe