Ristijärven keskustassa on liikennekulttuuri parantunut viime pävinä. Nopeusrajoituksia ei enää rikota ja ajetaan siististi omalla kaistalla.
Liikennekulttuuri parantunut
Anonyymi-ap
22741
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Muuten, olen havainnut, kuinka nätisti tytöt ajaa skoottereillaan ja mopoillaan. Pärinää ei kuulu ja niin ajavat nätisti ja itsekin ovat niin nättejä että! Eli, onnistuu se ajaminen siivostikin.
Ei ole kaikilla varaa sähköskoottereihin vaan joutuu ajamaan vanhoilla pärisevillä bensavehkeillä.
Mutta pääasia, että noudattavat 40km/h.
Ja täällä uima-/ veneranta alueella 30 km/h, lapset ja ja myös alueen vanhukset kiittää!!! ❤️👍
Niin huonossa kunnossa se tie ettei siinä kovempaakaa voi ajaa
Mun mielestä ristijärvelle tarvittaisiin exoottinen hieroja
Kiittäisin kaikkien nuorten vanhempia, jotka selvästi ottaneet puheeksi sen, ettei muita saa liikenteessä vaarantaa. Nyt taas uskaltaa liikkua iltaisinkin.
Eipä oo kukaan puheeksi ottanut asiaa
Mistä sä sen tiedät?
Tiedän koska ite mopolla ajan
Sulla vastuuttomat vahemmat, muilla annettu palautetta. Ja 5€ lisä bensarahaan.
No se on hyvä, omat bensarahat tulee töistä.
Töissä käyvät ei aja mopolla.
Jokanen tämän kylän mopoilijoista on töissä ollu tänä kesänä
Todella mukava kuulla tämmöistä puhetta eikä pelkkää rääkymistä ja mollaamista vaikka kylällä villiä joskus onkin mutta ei siinä ole järkeä möykätä tunnostaa nuoret tästä vain enemmän innostuvan ja sama jatkuu vielä pahempana.
Kyllä täällä tietä riittää iltaliikkujillekin, ihme kun jonkun näkee raitilla. Kaupunkilainen nauraisi jos täällä ei uskalleta illalla liikkua autiossa kylässä. Onko nämä mopot yrittäneet ajaa jonkun päälle tahallaan, silloin se on rikos tietty.
Eipä oo vaarannettu muuta kun omaa henkeä
Nyt on kyse autoista. Eihän mopot kuljekaan kuin 60km/h. Jotkut ajaa autoilla siinä jopa 80-100.
Tähän on tultava muutos
Vaadin oikeutta
Juoksen puskasta alle niin eiköhän saada nämä kaaharit käpälälautaan. Tuukko mukaan.
Et uskalla