Koiran ampuminen Poliisi teki miehen työn Kiitos Kaikki irtorakit saa surutta ampua

Anonyymi-ap

Montaako tää rakki puri ennen kuin siitä saatiin henki pois.
Kyllä vaaraks olevat kuulu Poliisin heti ampua ei siinä oo vaihtoehtoa.
Omistaja ei hallitte rakkiaan niin luoti auttaa.

7

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Poliisille 10+ pistettä. Kerrankin jonkun pässin koira ammuttin, on se kumma vika, jos ei pysty koiraansa hoitamaan. Kaikilta niiltä koira pois, jos on ongelmia hallita rakkiaan.

    • Anonyymi

      Ansaitsee kunniamerkin.

    • Anonyymi

      Vain puolustusvoimien tai viranhaltijan henkilöstön kokemat koirauhkat johtavat toimenpiteisiin. On hyvin kallis prosessi hakea lupa häiriökäytöskoiran lopetukselle -kuka sen maksaa, kun häiriökoirien omistajat eivät hallitse edes omaa elämäänsä. Mitä se nyt, jos vähän purraan lapsia. Oma vika.

      Ei ulkomailla "katukoirat" aiheuta vammoja läheskään samassa suhteessa kuin täällä kytkentä velvoitetut koirat. Kytkekää lapsenne

      • Anonyymi

        "Vain puolustusvoimien tai viranhaltijan henkilöstön kokemat koirauhkat johtavat toimenpiteisiin. On hyvin kallis prosessi hakea lupa häiriökäytöskoiran lopetukselle -kuka sen maksaa, kun häiriökoirien omistajat eivät hallitse edes omaa elämäänsä. Mitä se nyt, jos vähän purraan lapsia. Oma vika.

        Ei ulkomailla "katukoirat" aiheuta vammoja läheskään samassa suhteessa kuin täällä kytkentä velvoitetut koirat. Kytkekää lapsenne"

        Parempi ampua rakki kuin antaa sen pureskella ihmisiä.
        Jos siitä saa jonkun huomautuksen niin mitä väliä.
        Huume hörhö voi hommata uuden rakin ja hommaa varmasti.
        Ihmistä pitää suojella ei rakkia.


    • Anonyymi

      Hei huumeiden ukko ottaa koiran,kun ei uskalla kävellä kadulla ilman.Luulee et sen kaverit tappaa sen.Toivottavasti koiran kasvattajat katsoo kenelle myy koiran.Tiedättekö et huume ukon vanhemmat homaan sen,koska koiran kasvattajat ei varmaan myy sille.POLIISILTA hyvä homma tämä.Autetaan poliisia ÄLKÄÄ OLKO LAMPAITA ,VAAN NIITÄ SUSIA.

    • Anonyymi

      Omistaja se syyllinen on, eikä koira

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      7
      1300
    2. Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli

      Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.
      Maailman menoa
      168
      1203
    3. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      102
      1055
    4. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      997
    5. 131
      904
    6. Me, kaikki suomalaiset, emme pommita Pietaria

      Vaikka Suomen tasavalta, yhdessä muun Euroopan sekä USA:n kanssa käykin hyökkäyssotaansa Venäjää vastaan, pommittaen nyt
      NATO
      271
      889
    7. Olimmeko molemmat

      ujoja ja hankalia, vai minä vain? Mietin, oliko se silloin epävarmuutta vai kiinnostuksen puutetta.
      Ikävä
      71
      884
    8. Johanna Tukiainen ei suostu muuttamaan pois vuokra-asunnosta!

      Seiska kertoi tänään, että Johanna Tukiainen ei ole suostunut poistumaan Helsingin Munkkisaarenkadun vuokra-asunnostaan.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      807
    9. Mun on ikävä sua J ,

      Mun on ikävä sua J, haluaisin tutustua paremmin (vaikka tämä aivan älytöntä onkin). Voitaisiinko nähdä ja jutella ihan
      Ikävä
      47
      802
    10. Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko

      Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää
      Kaste
      397
      766
    Aihe