Ollaan katseltu myytävää okt Notkolantieltä ja käyty ulkoapäin tutustumassa alueeseen niin yksi asia jäänyt ihmetyttämään on hirveä liikenne ja automäärä kadun loppupäässä vaikka on päättyvä katu. Kadulla myytävänä vanhempi okt joka kiinnostaisi sijainnin puolesta mutta liikenne kyseisellä kadulla ihmetyttää.
Tosiaan 2-3 kertaa kävelty tuolla ja kadun kääntöpaikka on yleensä isona autoparkkina jossa niin paljon autoja ettei siellä ainakaan autoa pysty kääntämään ja lisäksi autojen edestakainen liikenne on todella kova ”rauhallinen päättyvä katu” mainoslauseeseen verrattuna.
Mikähän tämä meininki oikein on ja onko tämä ollut ns.satunnaista vai jatkuu läpi vuoden? Lapsien kanssa kun haussa sellainen pikkukatu missä nyt ei olisi ihan jatkuvaa rallia koska yleensähän päättyvä katu ja sen viimeisimmät talot ovat rauhallisimpa kun ei ole läpiajoa mihinkään.
Kumpula okt ja rauhallisuus
5
473
Vastaukset 5
- Anonyymi
Jatkuva ralli ollut n.40vuotta mitä asuttu ei siis mitenkään satunnaista.
- Anonyymi
Hyvät hermot kannattaa omistaa ja olla varovainen kadulla sillä vauhtia ja autoja siinä piisaa aina!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hyvät hermot kannattaa omistaa ja olla varovainen kadulla sillä vauhtia ja autoja siinä piisaa aina!
Tänään sieltä viimeisestä talosta opetuslapset lähtivät taas kaasu pohjassa sai koiran kanssa melkeen hypätä ojaan, pitäs poliisit soittaa. Ei noi kiire voi kirkkoon olla kyllä se jeesus odottaa.
- Anonyymi
Viimeiset pari viikkoa valkoinen farmari skoda suksiboxin kanssa ainakin kaahannut siinä sellaisia nopeuksia etää pitäkää lapset sisällä muuten tulee pahaa jälkeä jos tielle sattuu
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l285967Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni52754- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et35604- 49586
- 52574
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33526- 34487
- 48477
- 40475