Tampsan lavalla eilen

oli hyvät tanssit ja ihania naisila muutama. dit
8242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Taitaa kumminkin tarkoittaa nykyisin hyvät tanssit sitä, että tilaa oli.

Äänestä
  • Tuo johtuu siitä, että tanssilavoille ovat jääneet yleisönä ne, ketkä ennen valittivat, että ei mahtunut paljon yhtään tekemään kuvioita, kun oli etenkin orkesterinaition edessä ihan liikaa ihmisiä, jotka ei edes yrittäneet tanssia saati väistää. Vielä nykyäänkin noilta kuvionikkareilta tiedusteltaessa he ilmoittavat ykskantaan boikotoivansa Yölinnun keikkoja, koska siellä on vielä nykyäänkin em stistä niin ahdasta etenkin orkesterinaition edessä!

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Tuo johtuu siitä, että tanssilavoille ovat jääneet yleisönä ne, ketkä ennen valittivat, että ei mahtunut paljon yhtään tekemään kuvioita, kun oli etenkin orkesterinaition edessä ihan liikaa ihmisiä, jotka ei edes yrittäneet tanssia saati väistää. Vielä nykyäänkin noilta kuvionikkareilta tiedusteltaessa he ilmoittavat ykskantaan boikotoivansa Yölinnun keikkoja, koska siellä on vielä nykyäänkin em stistä niin ahdasta etenkin orkesterinaition edessä!

    90%++ miehistä vie naista junan lailla. dit

    Äänestä

  • Tanssijoista tulee hyvä tanssit, siis jos nainen osaa tai naiset osaa tanssia. Kaikki lässähtää jos nainen ei osaa mitään. Eilen kyllä opetin yhtä ihanaa A... tanssimaan.

    Äänestä

  • Kerran jouduin sellaisen ilmeisesti dekantoituneen bi- tai homoseksualistimiehen ahdistelemaksi tampsalla naistenhakurivin edustalla. Tuo atleticos cotletikos hieroi naurettavankin kireissä shortseissa ollutta bärsettään ahteriin päästäen samalla varmaankin samanlaisen jos voitte kuvitella hörhötyksen kuin keisari nero aikoinaan pikkupoikia raiskatessaan. En ole vieläkään täysin toipunut tuosta kokemuksesta.

    Äänestä

  • Nuorten valtaamissa tansseissa on pääsääntöisesti hurjasti tilaa. Elävä orkesteri on ollut poikkeus.

    Äänestä

Ihana Kymiläinen nainen, haluun sut. t. Tippe Loitsutieltä.

Äänestä
  • Moni tansija nainen on vaan huomio h.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

oli hyvät tanssit ja ihania naisila muutama. dit

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu