Missä palaa?

Anonyymi-ap

Tilannehuoneen mukaan on Hämeenlinnassa suuri huoneistopalo.

14

1137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minun mielestä siellä lukee rakennuspalo eikä huoneistopalo.

      • Anonyymi

        Pelastuslain analogiakiellon mukaan, jos rakennuksessa ei ole huoneistoa, se ei voi palaa.


    • Anonyymi

      Miten joku voi olla noin utelias? Menis töihin että olis jotain järkevääkin tekemistä kun kytätä jotain onnettomuuslistaa

      • Anonyymi

        Ku töis o kuuma


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ku töis o kuuma

        Itsellä oli jo kesäloma kesäkuussa. Satoi joka päivä. Hitsi miten harmittaa nyt.


    • Anonyymi

      Muutama vajakki koettti polttaa rikkaruohoja polttimella, tähän aikaan...... Huono-osaisuus, kännisekoilu ja vähä-älyisyys tuottaa tällaista. Oli vähällä palaa koko talo.

      • Anonyymi

        Aika rankkaa tekstiä suollat toisista ihmisistä. Oletko miettinyt että tuosta saattaa jopa napsahtaa kunnianloukkaussyyte?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Aika rankkaa tekstiä suollat toisista ihmisistä. Oletko miettinyt että tuosta saattaa jopa napsahtaa kunnianloukkaussyyte?

        Uli uli sulle. Olitko itse siellä järjen jättiläisten talolla?


    • Anonyymi

      Miksi tieto mikä palaa on otettu pois? Sehän oli Hämeen Sanomissakin. Tämä moderoija taitaa olla jollain tavalla häiriintynyt ihminen.

    • Anonyymi

      Inhimillinen tekijä... valitettavasti.

    • Anonyymi

      Ultra-chätissä chättääjät vain naureskelivat, että voi pian palaa missä vaan. Voiko joku sulkea chätin? Se on luvaton aikaisemmin vain viranomaiskäyttöön tarkoitettu ultra-taajuus.

    • Anonyymi

      Rikkaruohonpolttimia ei kyllä pitäisi myydä kenellekään tavikselle. Jälki on rumaa....

    • Anonyymi

      Kiiruhtikohan poliisi Lahdensivuntiellä sulkemaan luvatonta ultra-chättiä tänään kello 10? Oli sen näköistä kohellusta.

    • Anonyymi

      Onko tilannehuoneessa mitään tietoa kello 10 poliisin ajokohelluksesta? Monta autoa olisi voinut joutua aivan hetkessä ja aivan yllättäen onnettomuuteen kun kaahataan sataa vastaantulijoiden kaistalla.

      Onko kaupungin alueella vielä 45 - 65 vuotiaita reserviläisiä? Joutuisitte valmistautumaan antamaan virka-apua asianmukaisille viranomaisille naisina esiintyvien salaviranomaisten maanalaisen toiminnan taltuttamiseen.

      Naisina esiintyvät luvattomat salaviranomaiset ovat se viirus ja aiheuttavat kaikki tilanteet ja väittävät sen jälkeen olevansa enemmistöasemassa ja saavuttaneensa haluamansa aseman ja haista p***a.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ihanasti alkoi aamu: SDP:n kaula kokoomukseen jo 6,9 %-yks

      Lindtmanin I hallitus on tukevasti jytkyttämässä laittamaan Suomi kuntoon Orvon täystuhohallituksen jäljiltä, jonka kann
      Maailman menoa
      491
      3384
    2. Teidän persujen pitäisi välillä miettiä kuinka Suomen talous saataisiin kuntoon

      Ja lopettaa tuo tyhjänpäiväinen maahanmuuttajista höpöttäminen. Teillä on sentään rahaministerin salkku tällä kierroksel
      Maailman menoa
      160
      2400
    3. Minkä ikäinen

      Minkä ikäinen on kaipauksesi kohde?
      Ikävä
      138
      2237
    4. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      7
      1705
    5. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      38
      1697
    6. Kaninkolojen vaikutus?

      Vinkki sinkkumiehille: jos haluatte kunnollisen täysijärkisen naisen, niin kaivautukaa ulos kaninkoloistanne ja parantak
      Sinkut
      213
      1456
    7. Martina ei mennyt naimisiin

      IS 17.9: Martinan häät peruuntui, tajusi, ettei ollut oikea aika. Rahat meni hevosiin. On edelleen parisuhteessa Yhdysva
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1444
    8. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      17
      1317
    9. Kuka opettaja, mikä koulu

      Minkä koulun opettaja saanut potkut
      Nivala
      9
      1242
    10. Millaiset hiukset kaivatullasi on?

      Hiusten pituus, väri, suorat vai kiharat?
      Ikävä
      57
      1146
    Aihe