Ruolahtiset

Anonyymi-ap

Mitä ruolahtiset nyt oikein valittavat että Tehin ranta on huonolla hoidolla, Miksi eivät Ruolahden valtuutetut ole pitäneet huolta siitä, että tekninen toimi hoitaa hommansa?

10

1122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Esimerkki elävästä elämästä

      Eräässä organisaatiossa oli tiimin viikoittainen kokous. Asiat etenivät tuttuun tapaan. Esihenkilö oli enimmäkseen äänessä ja muut kuuntelivat hiljaa. Yhdessä asialistan kohdassa eräs tiimiläisistä otti puheenvuoron ja nosti asiaan liittyen tärkeän näkökulman esille. Esihenkilö vastasi jotain ympäripyöreää ja kukaan muu ei sanonut mitään. Näkökulman esittäjä jäi pohtimaan, että olikohan ajatus ihan tyhmä ja päätettiinkö tämä nyt. Esihenkilö ajatteli, että olipa hyvä idea, edetään näin. Yksi tiimiläisistä mietti, että asiassa ei otettu huomioon tätä näkökulmaa, mutta ei sano mitään, ettei ole taas se hankala tai muutosvastarintainen. Toinen tiimiläinen tuskaili, ettei edes ymmärrä mistä puhutaan, muttei kehtaa myöntää, ettei ymmärrä ja tiedä. Yksi tiimiläisistä huokaili sisäisesti, että mentäisiin nyt jo eteenpäin, kun on niin paljon asioita käsiteltävänä. Yksi tiimiläisistä mietti jo seuraavan kokouksen aiheita.

      Kokouksen lopuksi todettiin, että “olemme aika lailla samoilla linjoilla”. Mutta oltiinko todella?

    • Anonyymi

      Sen siitä saa kun ei kumpikaan hoida omia hommiaan; tekninen toimi (-mattomuus) tai vähillä äänillä väkisin valtuustoon vedetty loikkari rannan suojelusta vaalijargoninaan jauhanut ja siitä muka huolissaan ollut ei-ruolahtelainen, vain ja ainoastaan ruolahtelaisten äänten toivossa. Ketäpä asia kunnan talossa viran puolesta edes kiinnostaisi kun on keskityttävä we are one-tapahtuman antamaan julkisuus-omakuvaan. Tekniselle toimelle sopiva puuha kiinnitellä ulkopuolisen yrittäjän tilaisuuden puolesta mainoksia joka puuhun ja pylvääseen.

      • Anonyymi

        Kunnan tuki yksityiselle yrittäjälle on julkinen asia.


    • Anonyymi

      Onko kunta oikeasti tukenut sitä festivaalia?

      • Anonyymi

        "Onko kunta oikeasti tukenut sitä festivaalia?"

        Et kai luule että Sakke vähistä rahoistaan maksaisi valtavia lehti-ilmoituksia?


      • Anonyymi

        Kunnanjohtajan oma lempi-lapsi tämä show. Hänen omaa laulamistaankin lavalla pääsee kuulemaan jopa alle 60 eurolla. Se on pilkkahinta verrattuna tapahtuman kunnan kokonais-satsaukseen.


      • Anonyymi

        Jos tarvitset tarkan budjetin, suosittelen ottamaan yhteyttä suoraan järjestäjään ([email protected]) tai Kuhmoisten kunnan kulttuuripalveluihin. Voit myös jättää virallisen tiedustelun budjetin osalta, sillä julkinen rahoitus tai kunnan tuki saattaa paljastaa osan kustannusrakenteesta.


    • Anonyymi

      Sitten kyllä pitää tasapuolisesti tukea muitakin järjestäjiä. Kyllähän täällä veronmaksajia riittää. Saadaan lukea taas 5 sivua kulttuuria lehdestä ja mistään tärkeästä ja oikeasta ei kirjoiteta.

    • Anonyymi

      Montako miestä tarvitaan luomaan umpeen Toritien ja Kokonniementien risteyksessä olevat montut?

      • Anonyymi

        3 kunnan autoilla työnjohtajina. muut omilla = ?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      119
      7041
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      404
      6753
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3413
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      130
      2976
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2564
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      43
      2124
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1864
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      21
      1727
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1397
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      74
      1287
    Aihe