Suomi on pudonnut pohjoismaisten hyvinvointivaltioitten joukosta

Anonyymi-ap

kahden viime vuoden aikana. Suomi on nyt köyhä takapajula.
Gepardihattuisten johtama maa.

73

678

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suomi on nyt plutokratia. Valtio, jossa valta on rikkailla.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Niitten tarkoituskaan ei ollut kääntää velkalaivaa. Hallituksen tarkoitusperät ovat ihan
        muut.


    • Anonyymi

      Rekkakuski Lintmanni pääministerinä Moskovasta tullut afgaani sisäministerinä, Tuppurainen talousministerinä (osaan (koulu)saksaa, kyllä minä selviän Uniper saksalaisille Fortumin venäjäsijoitukset venäläisille), saamatonjuntta Rupilainen ulkoministerinä (viisi vuotta Afrikka-komissaarina, ei mitään tulosta, sentään kummallinen Trump teki heti rauhan Afrikassa https://www.suomenuutiset.fi/trumpin-hallinto-paatti-taas-yhden-sodan-ruanda-ja-kongon-demokraattinen-tasavalta-allekirjoittivat-rauhansopimuksen/ )

    • Anonyymi

      Tuolla oli maiden kokonais varakkuudesta että mitä on kukin maa rahallisesti arvossa kun kaikki omaisuus otetaan huomioon koko maassa arvoltaan ja Tanska ja Norja ovat yhtä paljon 0.4% ja Ruotsi on 0.8%, sekin on tasoissa edellisten kanssa asukaslukuun suhteutettuna koska on 2x suurempi väkiluku,
      Suomi on 0.2%! Suomi on puolet Tanskan ja Norjan luvuista samalla asukasluvulla, joten Suomi on noin
      50% verrattuna kaikkiin kolmeen maahan.
      Suomen väkiluku koko maailmasta about 0.1% joten
      2x varakkaampi kuin keskiarvo kaikki maat,
      Ruotsi, Tanska ja Norja ovat siten 4x varakkaampia!
      Yhdysvallat on yli 30% ja väkiluku about 5% joten Yhdysvallat on noin 6x varakkaampia!

      Ja Suomi on lupautunut maksamaan miljardeja EU'n petoksiin sekä ottamaan kymmeniä jos ei satojatuhansia maahanmuuttajia Euroopan ulkopuolelta!
      Niin hölmöläisten maassa!! Esim. Viro ei ole lupautunut mitään eikä ota mamujakaan koska eivät ole hölmöläisiä!

      • Anonyymi

        Virossa on ollut pakolaisia, mutta heitä kohdeltiin niin huonosti, että he lähtivät
        karkuun. Heitä löytyi ent. DDR:n hylätystä lentokonehallista.
        Viron persut eli EKRE oli yhtä säälimätön pakolaisille.


    • Anonyymi

      Hallitus on pudottanut Suomen sivistysvaltioitten joukosta.

      • Anonyymi

        Hallitus on pudottanut Suomen oikeusvaltioitten joukosta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hallitus on pudottanut Suomen oikeusvaltioitten joukosta.

        Hallitus on pudottanut Suomen ihmisoikeuksia ja tasa-arvoa kunnioittavien
        valtioitten joukosta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hallitus on pudottanut Suomen ihmisoikeuksia ja tasa-arvoa kunnioittavien
        valtioitten joukosta.

        Hallitus on rasisti suomalaisille.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hallitus on rasisti suomalaisille.

        Petteri korostaa (ulkokullatusti) miten hallitus puolustaa ehdottomasti
        yhdenvertaisuutta ja tasa-arvoa, mutta ei toteuta sitä, vaan kyykyttää puolta kansaa valtansa antamalla mahdollisuudella.


    • Anonyymi

      Suomalaisista vähävaraisista tehdään köyhiä jotta
      köyhistä maahanmuuttajista saadaan vähävaraisia!
      Hävetkää Suomi verokannan pettäjä!

    • Nurin kurista miten tilanne muuttunut muutamassa vuodessa, työttömiä viisi kertaa enemmän kuin avoimia työpaikkoja.
      Marinin aikana suhde oli päinvastoin, työttömällä oli vara valita minkä työpaikan haluaa

      • Anonyymi

        Miten tilanne voi muuttua hetkessä täysin päinvastaiseksi eli ennätyksellisen huonoksi hallituksen vaihtumisen jälkeen ?
        Se on "saavutus" Orpon hallitukselta.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Miten tilanne voi muuttua hetkessä täysin päinvastaiseksi eli ennätyksellisen huonoksi hallituksen vaihtumisen jälkeen ?
        Se on "saavutus" Orpon hallitukselta.

        Persuhallituksella on "erikoisia" saavutuksia. Yhteiskunnan romuttaminen on sen
        päätavoite.


    • Anonyymi

      PS yritti aikaisemmin saada alennetuksi maahanmuuttajataustaisten ihmisten sosiaaliturvaa. Ihmisten eriarvoinen kohtelu ei mennyt läpi.
      Niinpä PS sai tahtonsa läpi, kun se sai alennetuksi kaikkien sosiaaliturvan.

    • Anonyymi

      Orpon hallitus löysi uskon, ehkä KD auttoi .... ?
      Se alkoi uskoa, että velkaantuminen loppuu, tulee 100000 uutta työpaikkaa
      ja "että he tervehdyttävät" koko Suomen ja tulee "Vahva Suomi".
      Pieleen meni.
      Pitäisikö Essayah'in kääntää kasvonsa "ylös" ja laittaa sormet rukousasentoon ?

      • Anonyymi

        Hallitus on kyllä härskiyden huippu valheissaan. Äänestäjillä pitäisi myös olla
        kuluttajasuoja.


    • Anonyymi

      Täällä on paljon kaikkea sekundaa mutta puhuvat päinvastoin ja kun tarpeeksi puhuu niin joillekkin
      siitä tulee totuus?!

      • Anonyymi

        Se on PS: nmetodi. Kun valheita toistaa tarpeeksi kauan kannattajat alkaa uskoa niitä.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on PS: nmetodi. Kun valheita toistaa tarpeeksi kauan kannattajat alkaa uskoa niitä.

        Ei se puolueesta ole kiinni vaan koska Suomi on valtiona heikko ja epävarma ja valtaosa Suomalaisia on seuraaja sieluja ja natkijoita, on Suomi nykyään valheiden maa, jota ohjataan EU'sta, eikä ainoa sellainen maa mutta on kuitenkin!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Se on PS: nmetodi. Kun valheita toistaa tarpeeksi kauan kannattajat alkaa uskoa niitä.

        Ei normaaliälyllä varustettu usko ps juttuihin, koksa tietää että niillä ei koskaan olla saatu mitään aikaiseksi. Nämä jotka uskoivat ja äänestivät heitä elävät jossain vääränlaisesta mielikuvassa muka isänmaallisessa hengessä ,josta isänmaallisuus puuttuu kokonaan.
        Ei ole isänmaallisuutta kohdella ihmisiä eri tavalla riippuen mistä he tulevat , ja haukkua heitä jätesäkeiksi ja muilla alentavilla nimillä, aikuinen ihminen ei tee niin.
        Kansa kaipaa solidaarisuutta jossa ihmisillä on sama arvo ihmisenä, ja jossa ei eletä sortamalla niitä joilla juri nyt on vaikeaa.
        Terveydenhoito makaa likaojassa koska sekin on junailtu niin että tavalliset ihmiset jotka ovat tehneet Työtä ja maksaneet veroa koko elämänsä ja oersut nyt pohtivat heitä päähän.kaikista ihmeellisin irvikuva suomalaisesta eläkeläisestä joka ressukka on antanut äänensä persuille siksi että ei ole tilanteen tasalla mitä tulee esim maahan muuttajiin. Muka pelkäävät niin kovasti heitä joilla on erilainen ihonväri kun suomalainen taikinaa muistuttava väri. En ole koskaan pelännyt ihmisiä. isistä syystä että heillä on tummempi ihonväri, ainoastaan ihmisiä jotka lietsovat vihaa ympärilleen valehtelemalla asioista joissa aina joku muu laitetaan syylliseksi eikä se oma tyhmyys joka itseasiassa on aiheuttanut paljon hallaa maassa jossa kaiken järjen mukaan voisi elää ihan normaalia elämää jos sitä elämää ohjaisivat ihmiset joilla on tiedossa oma historiansa.


    • Anonyymi

      Venäjä tarjoaa turvaa ja vaurautta . Venäläiset ovat ihmisiä ja läntiset maat ja ruotsi natsi pedofiili liskoja.

    • Anonyymi

      Kokoomus tarjoaa oligarkeille kansanverovaroista rahoituksia.

      • Anonyymi

        Yritystukiaisien nimellä.


    • Suomessa pärjää parhaiten omillaan Tuulivoimalat.

      • Isot yritykset muokkaavat hallituksen päätöksiä, hei Purra tämä ei käy jos nostat vaikka makeisten hintaa verotuksella esimerkkejä löytyy vaikka kuinka.


    • Anonyymi

      Nyt tarvitaan Pekka Haavisto apuministerinä soittamassa Trumpille terve Taneli olen Pekka etkö voisi panostaa Ukrainan juttuun mennään yhdessä prideen sen jälkeen jne minulla on YK-kokemusta olen saanut sieltä hyvin palkkaa ja matkuseskella aika paljon ...

    • Anonyymi

      Suomi EI ole Pohjoismaa.
      Se on natsi khazarian mafia juutalaisten valhe. Rotschild jne..roistoja.

    • Anonyymi

      Trump ei pidä minään tälläsiä mielistelijöitä kuten myös verkon kummaltakin puolelta pelaava Stubb, on Trumpilla Valheiden Unionin juoksupoika!
      Trump/ Brando/ Kurtz......to.......Stubb/ Sheen/ Willard
      Sanoo Apocalypse Now: "You're an errand boy sent by grocery clerks to collect the bill!"

    • Anonyymi

      Suomi ei kuulu demokraattisiin sivistysmaihin. Suomi on maineeltaan rasistien
      maa.

    • Anonyymi

      Orpon persuhallitus on saavuttanut tavoitteensa.

      • Anonyymi

        Kahdessa viikossa tuli ilmi sen oikeat tavoitteet. Eduskuntavaaleista ei kulunut kuin kaksi viikkoa, kun ensimmäisiä vaalivalheita alettiin perumaan.

        Heinonen (kok) kutsui vaalivalheita ”juhlapuheiksi”. Se lienee uusi kiertoilmaus sille epätotuuksien kertomista tarkoittavalle verbille, jota eduskunnassa ei ole soveliasta käyttää.
        https://www.hs.fi/paakirjoitukset/art-2000009516621.html


    • Anonyymi

      Suomen pikku-putinit, persut ovat taannuttaneet Suomen kehitysmaatasolle.

      • Anonyymi

        Ja ihme kyllä eläkeläisiäkin on joiden päähän heidän ideologiansa on hakattu . Se kertoo kaiken tasosta . Ei ihme että asiat on kuten ovat. Kun eräät äänestävät persuja siksi että luulevat että,persut muka ajaa pois vierasmaalaiset ihmiset, tajuamatta että,heitä tullaan tarvitsemaan. Työelämässä että saadaan kansantalous kuntoon . Siis älypuhelimia tuijottavat nuoret eivät ole laskuissa mukana kun työpaikkoja alkaa tulemaan , miten olisivatkaan ,työnantajat eivät maksa palkkaa siitä että joku vahtaa puhelintaan päivät pitkät, vaan ihmisiä jotka ymmärtävät miksi työtä on tehtävä,


    • Anonyymi

      Lintmaanit ovat pudonneet halosläskipreseelleen joukosta

    • Anonyymi

      Tämä maahan on muuttunut jotenkin Itä-Eurooppalaisksi
      onhan täällä paljon Itä-Erooppalaisiakin!
      Loput maahanmuuttajat ovatkin sitten Lähi-Idästä
      ja Afrikasta!

    • Anonyymi

      Tuskin, tulijoita näyttää riittävän.

      • Anonyymi

        Lähes vain ja ainoastaan ongelma maista,
        ongelma ihmisiä jotka tuovat ongelmansa Suomeen!
        Voit ottaa miehen pois lähi-idästä mutta et lähi-itää miehestä! Sama Afrikka ja itäeurooppa.


      • Anonyymi

        Kyllä sossun ja kelan tuet kelpaavat varmasti tulijoille. Veronmaksajat maksavat lystin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Lähes vain ja ainoastaan ongelma maista,
        ongelma ihmisiä jotka tuovat ongelmansa Suomeen!
        Voit ottaa miehen pois lähi-idästä mutta et lähi-itää miehestä! Sama Afrikka ja itäeurooppa.

        nämä ovat usein keli taidottmia ei tiedä ettei ulko mailla vanhus ja nainen voi
        kadulla kävellä siltä viedään laukku tai henki
        mutta nämä ei tiedä vanhan suomen etuja metsää myytiin ja rauha
        ne haluaa sote palveluja kehitys maalasiilta viis siitä että turva kadulla katoo
        ei kieli tadoton sitä tiedä vaan on onnelinen


    • Anonyymi

      Perskokkareet tekivät Suomesta hetkessä pahoinvointivaltion.

      • Anonyymi

        Hallituksessa on muitakin. Kokoomus on toki suurimpana ja vaalivoittajana vetovastuussa.


    • Anonyymi

      Suomesta olisi voinut tulla Pohjolan Sveitsi mutta tulikin Pohjolan Viro.

    • Anonyymi

      Olemme aina olleet pohjoismaiden köyhin kansa. Niin tulevaisuudessakin. Baltian maat näkevät samoin, mutta ei aivan resu- reettoina tai pekkoina.

      Me köyhdyimme jo "Mainilan laukausten" seurauksena käydyissä sodissa.
      Hyvä arvosana silti Suomelle, synnyinmaallemme sotakorvauksista huolimatta.
      rp.

    • Anonyymi

      Muka "Vahva ja välittävä Suomi". Haha.

      HÄVETKÄÄ!! Kaikkeen ollaan aina menossa vale edellä.

    • Anonyymi

      On heikko ja hylkäävä koska EU'n ohjaamana ja painostamana.

      • Anonyymi

        Ilman EU jäsenyyttä maamme olisi edelleen 70-luvulla, joka suhteessa.


    • Anonyymi

      Tulee nykyään mieleen maasta jonkunlaisena
      Euroopan Unionin prostituoituna!

    • Anonyymi

      Wanha Suomi, wanha Markka nykyajan kehityksellä!
      Ette uskoisi miten erillainen Suomi nyt olisi!!
      Kuin eri maa ja niin paljon parempi!

    • Anonyymi

      Verkkouutiset kirjoittaa tuottavuudesta 2016-2023, Suomen tuottavuus 0,1, viron ja Tanskan 1,1 ei mainitse puolueensa hallitus kauden tuottavuutta, miksi.

    • Anonyymi

      Myös Ruotsi, Tanska ja Norja ovat tasan kaksi kertaa varakkaampia kuin Suomi suhteessa asukaslukuun!
      Ovat kaikki 3 samalla tasolla ja Suomi siis 50%!

      • Anonyymi

        Miksi antoivat sitten jymäyttää itseään , muut Pohjoismaat ovat sentään nähneet mahdollisuuksia si3llä missä persu näkee pöpöjä


    • Anonyymi

      Täytyy kuitenkin sanoa että on monia asioita jotka toimii silti vielä hyvin Suomessa!
      Mutta kuinka kauan vielä? Mitä enemmän tänne tulee ihmisiä maista joista vain halutaan pois, maista joihin ei mistään muualta haluta muuttaa, ei edes matkailua,
      sitä huonompaan tilaan Suomi muuttuu, ja koska on jo muuttunut huonoon suuntaan niin sekin kertoo mikä odottaa Suomea kun on mennyt tekemään miten on,
      Unionin johdattamana, rahoittajana.

      • Anonyymi

        Mikään muu valtio kuin Venäjä ei halua hajoittaa EU:ta. Sillä valtiolla myös agendapuolueensa Suomessa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mikään muu valtio kuin Venäjä ei halua hajoittaa EU:ta. Sillä valtiolla myös agendapuolueensa Suomessa.

        Trump ei halua ylläpitää eikä Kiina EUta

        Koska väität muuta olet sokea lintmaanihäirikkö joka kirjoittelee täällä mitä sattuu kuka käskee


    • Anonyymi

      Suomi saattaa ajautua konkurssiin, laskut ovat liikaa valtion tuloihin nähden.

      • Anonyymi

        Siksihän valtion turhia menoja yritetään joko karsia tai ainakin vähentää. Saisivat kyllä vähentää myös kansanedustajien ja heidän avustajiensa määrästä sekä ilmaisista työmatkoista.
        Jos joutuu vaalien jälkeen pois eduskunnasta alle 60 vuotiaana niin sopeutumisrahaa ei saisi maksaa kuin korkeintaan 5000Eur brutto /kk kahden vuoden ajan. Samoin sopeutumiseläkettä. Valtionviroissa ja hyvinvointihallinnoiden töissä pitäisi olla palkkakatto korkeintaan 7000Eur / kk brutto.


    • Anonyymi

      Nyt surut nurkkaan ja ruusu rintaan. Isosiskolla oli tapana sanoa minulle kun itkin aikuiselle pientä, lapselle isoa harmia.
      Kohta rohkean Riikan lista esikuvana muut puolueet ovat pakon edessä tekemään oman listan säästöistä, siinä viedään rikkailta ja yrityksiltä. Sitten alkaa varakkuuden tuulet puhaltaa, kun rahat jaetaan ikänsä säästäneiltä tuulen huuhtoman perseen kantajille. Jaetaan eikä sitä mistään tule lisää. Se vähäinen kasvun mahdollisuus mitä yrityksillä vielä on, kun rikkailla on millä heiltä tuotteita ostaa, katoaa ja sitten ollaan kaikki köyhiä odottamassa tukia.

      • Anonyymi

        Vilkaisin varsin Suomenhistoriaa 1950 luvultakunpääministerinäoli Urho Kekkonen. Hänen taloudellinen politiikkansa muistutti erittäin paljon nykyisen hallituksen leikkauspolitiikkaa.


    • Anonyymi

      Mutta se on yritys alkuperäiseen virheeseen kompensoida muiden maiden alhaisia veroja maksamalla unioniin miljardeja sekä vielä enemmän miljardeja vuosittain maahanmuuttajiin ja vielä EU'n ulkopuolelta!

    • Anonyymi

      En halua maksaa palstakerjääjien hyvinvointia itse keräämäni omaisuuden verotuksella tulouttaa siitä pskasakille joka ei osaa mitään eikä uskalla

      Sitten on eri asia loisivat poliitikot ja niiden ylikorvaukset ja eläkkeet ja sellaiset
      Mitääntekemättömät jurpilaiset niitä saa verottaa ja verottomat tulot päivärahat
      ja kulukorvaukset verolle jne

    • Anonyymi

      Suomi on ja pysyy aina pohjoismaiden köyhimpänä kansana. Olemme olleet venäläisten silmätikkuna mm. parempien meriyhteyksien takia.
      Myös V.Putin haluaisi saavan Suomen kokonaan venäjän käskyvallan alle Ukrainan tavoin. Meille otettiin liikaa V.P;n haluamia urkkijoita.

      Vanhana jätkänä pääsen pian ukkospilven laidalle katsomaan, riittääkö Natolla puolustamaan maatamme idän uhkaa torjumaan.
      . stm x.

    • Anonyymi

      Otin aivan pienen siivun katseltavaks high yield yritysluottoja
      joissa teoriassa voisi olla korko jopa 8% vuodessa mutta joissa on riski

      Trumpin kanssa puuhatessa voi mennä loppu kolmevuotta epävarmuudessa
      koska hänellä voi olla aina joku sopimusrikkosmus mielessä ja taas mennään
      vuoristorataa alas ylös

      voi olla että tässä vielä syksyllä lasketellaan pörsseissä mutta amerikkalaisilla
      näyttäisi olevan uskoa siihen että aivan lopussa tätävuotta mennään taas ylös

      Perjantaina tulee Fortumin tulos josta ei paljon mitään odoteta
      mutta en uskalla sen takia juurikaan omistaa kun se on noussut
      vaikka sähkön hinta on laskenut

    • Anonyymi

      Suomi ei ole Pohjoismaa..
      Valheet ja aivopesu ja sodat muka itsenäisyys ja senmkälkeen Vouhotus ja orjuutus. Osa kanssa pihalla ja palvoo Ruotsin natseja..tyhmänä

    • Anonyymi

      Finland is kind of eastern European but with much more
      middle-eastern and African migrants than any true
      eastern European country.

    • Anonyymi

      Kinda like Sweden but more like Estonia.
      Weak.

    • Anonyymi

      Omat gebardihattumme vetävät Valtion yhteiset varat liiveihinsä.

    • Anonyymi

      Gebardihatuista leijona symboliin, miten se leijona on päätynyt Suomen vaakunoihin kun sitä leijonaa
      ei edes ole alunperinkään Afrikan ulkopuolella kai ollenkaan? Tiikereitä on mutta leijona?!
      Sen yhden Korkeasaaren leijonankin tappoivat koska oli ikää "Liikaa" Jotta saavat tilaa joskus uudelle vähemmän vanhalle, mutta oli raha kelvannut useiden vuosien ajan tästä vanhasta suht koht hyväkuntoisesta leijonasta kuitenkin!
      Onkohan tämän leijonan ennen aikainen ja raukkamainen tappaminen jotenkin enne Suomen maan kuolemiselle ennenaikaisesti kun maailmantilannekkin on mitä on?
      Odotellessa.

    • Anonyymi

      Peugeot on leijona tunnus!

    • Anonyymi

      Mitäköhän ne Afrikassa ajattelevat maasta jos tietävät että on Leijona tunnus ja pelaavat rasistista Afrikan Tähteä, ainakin joku Afrikan insinööri sanoi ja että ei
      pitäisi Suomalaisten pelata sellaista peliä mikä kuuluu
      Afrikalle!
      Lähi-Idässä jos saavat selville että lukevat rasistisesta Suomessa Sinuhe Egyptiläistä niin sitten alkaa mielenosoitukset kaikkialla Euroopan Unionia!
      Siinä sitten ootte leijonan ja Afrikan tähden kanssa
      tappelemassa olemassaolostanne, Suomalaisuudestanne!

    • Anonyymi

      Suomi kuuluu ITÄ Europpaan, Eutanasiaan ja Venäjän imperiumiin..
      😊🙏🙌🤗

    Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      208
      2525
    2. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      40
      1664
    3. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      143
      1305
    4. Lavrov suivaantui Stubbille perustellusti.

      Lavrov perusteli suivaantumistaan tosiasioilla Suomen tarinasta sotiemme jälkeen, tutkija Tynkkynen ja pankkihenkilö Sol
      Maailman menoa
      297
      1121
    5. Sukupuolia on vain kaksi- kohukassista tuli kova tuomio perheenisälle oikeudessa.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/4d4db0d9-4dda-4ba6-a699-25d725683ad6 Miten näin normaalista kassissa olevasta tekstis
      Maailman menoa
      315
      1075
    6. Se ei ihan oikeasti vaatisi kuin yhden

      Tekstiviestin... Jos rakastat minua vielä toivoisin että laittaisit minulle viestiä. Rakastatko? Oletko oikeasti niin pe
      Ikävä
      56
      1032
    7. Kääminsä polttanut taksi suomussalmella

      Vieläkö sillä hermonsa menettäneellä hulluja ylinopeuksia ajavalla asiakkaansa haukkuvalla( jos ajat paska kyydin hänen
      Suomussalmi
      22
      1020
    8. olisit voinut mies edes

      Pyytää anteeksi 🙏🫶
      Ikävä
      55
      936
    9. Jorma Uotinen avaa sanaisen arkkunsa TTK-miesparista ja koko uudistuksesta: "Sehän on..."

      Tanssii Tähtien Kanssa -parketilla nähdään ensimmäistä kertaa Suomessa tanssiparina miespari kauden alusta asti. Mikko S
      Tanssii tähtien kanssa
      21
      843
    10. Eronnut Janni Hussi palaa julkisuuteen - Aloittaa uudessa työssä, joka on aivan uusi pesti Suomessa

      Janni Hussi on saanut viime aikoina kohujulkisuutta, kun hänen ja Joel Harkimon avioliitto päättyi eroon kesällä 2025. H
      Suomalaiset julkkikset
      12
      835
    Aihe