Jäätelöllä kävin

Ei ollut pehmiksen hintaa kioskin seinällä nähtävissä, vaikka käsittääkseni sen tulisi olla.
No tilasin kuitenkin sen ja järkytys suuri kun myyjä arviolta 85 vuotias vanhus ilmoitti hinnan 5.50€.
Samanlaista vanilija pehmistä saa muualta suomea 3-4€ hintaan.
12395
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Sinun kannattaa hakea pehmikset muualta.

Äänestä
  • Se on kyllä totta ja taidanpa jatkossa hakea kaiken muunkin. Eli jatkossa ei ole tarvetta kyllä pysähtyä tuossa kuolevassa kylänpahasessa ohikulkumatkalla.

    Äänestä

S-Marketista saa heinäkuun ajan litran vaniljajäätelö 1,59 eurolla. Sen kun antaa vähän sulaa, saa pehmistä tosi hassuun hintaan.

Äänestä

Kajjjaani on siitä hassu paikka että siellä pitää kaikesta maksaa enemmän kuin muualla suomessa. Onkohan siellä palkat niin hyvät että ihmisillä on varaa maksaa kaikesta enemmän vai pakkakustannuksetko ne pitää yllä korkeaa hintatasoa?

Äänestä
  • Kajaanilaiset eivät oikrin tajua yrittämisen päälle. Pyrkivät saamaan pikavoittoja vaikka ahneella on tunnetusti likainen loppu.

    Äänestä

Esim.bensa Iisalmessa 20-30cnt halvempaa kaiken aikaa. Mistä johtuu? Saati sähkön siirtomaksu. Kajaanilaiset tykkää piiloveroista?

Äänestä

Näläkämaassa tykkäämme maksaa herroille ja laitamme vain nyrkit taskuun ja olemme hiljaa :D

Äänestä

Nälkämaassa nälkämaan hinnat, kun matti ja maija nöyristelee niin riepu petteri ja zipilä persnarun mökillä käsiään hieroskelee. Niin ja mitä siihen pehmiksen hintaan tulee niin koitappa itse mennä eläkeikäisenä joka ikinen kesä myymään jätskikioskiin jätskiä 24/7 niin tuskin sitä rupeet 2€ myymään ja jos tuntuu kalliilta niin mene ostamaan jäätelöä kaupasta ja taitaapa ne isommat tuuttijätskit nykyään maksaa yli 3€ kaupassakin.

Äänestä

Kohta se sanoo,että en minä kyllä mene terassillekkaan ostamaan olutta kun olutpullo maksaa kympin ja kaupasta saa alecogia paljon halvemmalla.

Äänestä
  • No en ole käynytkään, toki olen ostanut Sandelsia. Tulee paljon halvemmaksi.

    Äänestä

Pehmikset ostin itsekin lapsen kanssa. Ei kyllä ollut ihan normaali pehmis. Maistui vetiselle ja muutenkin oudolle. En erehdy toista kertaa.

Äänestä
  • Joo oudon makuista oli kyllä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ei ollut pehmiksen hintaa kioskin seinällä nähtävissä, vaikka käsittääkseni sen tulisi olla.
No tilasin kuitenkin sen ja järkytys suuri kun myyjä arviolta 85 vuotias vanhus ilmoitti hinnan 5.50€.
Samanlaista vanilija pehmistä saa muualta suomea 3-4€ hintaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu