Ei ollut pehmiksen hintaa kioskin seinällä nähtävissä, vaikka käsittääkseni sen tulisi olla.
No tilasin kuitenkin sen ja järkytys suuri kun myyjä arviolta 85 vuotias vanhus ilmoitti hinnan 5.50€.
Samanlaista vanilija pehmistä saa muualta suomea 3-4€ hintaan.
Jäätelöllä kävin
12
337
Vastaukset
- Anonyymi
Sinun kannattaa hakea pehmikset muualta.
- Anonyymi
Se on kyllä totta ja taidanpa jatkossa hakea kaiken muunkin. Eli jatkossa ei ole tarvetta kyllä pysähtyä tuossa kuolevassa kylänpahasessa ohikulkumatkalla.
- Anonyymi
S-Marketista saa heinäkuun ajan litran vaniljajäätelö 1,59 eurolla. Sen kun antaa vähän sulaa, saa pehmistä tosi hassuun hintaan.
- Anonyymi
Kajjjaani on siitä hassu paikka että siellä pitää kaikesta maksaa enemmän kuin muualla suomessa. Onkohan siellä palkat niin hyvät että ihmisillä on varaa maksaa kaikesta enemmän vai pakkakustannuksetko ne pitää yllä korkeaa hintatasoa?
- Anonyymi
Kajaanilaiset eivät oikrin tajua yrittämisen päälle. Pyrkivät saamaan pikavoittoja vaikka ahneella on tunnetusti likainen loppu.
- Anonyymi
Esim.bensa Iisalmessa 20-30cnt halvempaa kaiken aikaa. Mistä johtuu? Saati sähkön siirtomaksu. Kajaanilaiset tykkää piiloveroista?
- Anonyymi
Näläkämaassa tykkäämme maksaa herroille ja laitamme vain nyrkit taskuun ja olemme hiljaa :D
- Anonyymi
Nälkämaassa nälkämaan hinnat, kun matti ja maija nöyristelee niin riepu petteri ja zipilä persnarun mökillä käsiään hieroskelee. Niin ja mitä siihen pehmiksen hintaan tulee niin koitappa itse mennä eläkeikäisenä joka ikinen kesä myymään jätskikioskiin jätskiä 24/7 niin tuskin sitä rupeet 2€ myymään ja jos tuntuu kalliilta niin mene ostamaan jäätelöä kaupasta ja taitaapa ne isommat tuuttijätskit nykyään maksaa yli 3€ kaupassakin.
- Anonyymi
Kohta se sanoo,että en minä kyllä mene terassillekkaan ostamaan olutta kun olutpullo maksaa kympin ja kaupasta saa alecogia paljon halvemmalla.
- Anonyymi
No en ole käynytkään, toki olen ostanut Sandelsia. Tulee paljon halvemmaksi.
- Anonyymi
Pehmikset ostin itsekin lapsen kanssa. Ei kyllä ollut ihan normaali pehmis. Maistui vetiselle ja muutenkin oudolle. En erehdy toista kertaa.
- Anonyymi
Joo oudon makuista oli kyllä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv282577- 1272253
- 1281916
Syitä välttelyyn
En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?1061897Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.101634Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161431196Miksi kaivattunne
ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo901095Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu
Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu241072Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt891051Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno36999