CBR vs. ZZR

Olen ostamassa 600 cm3 pyörää ja kokemusta kyseisistä malleista ei ole, joten jos joku viitsisi kertoa kummalla on mukavampi ajella?
1384
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Morot,
iselläni oli aikoinaan -91 CBR ja olin todella
tyytyväinen siihen. Kawaa olen kokeillut ja ei tuntunut yhtä hyvältä. mm. jousitus säädöt ovat Hondassa paremmat (Kawassa ei muistaakseni ole säätöä keulassa) ja CBR tuntui huomattavasti ketterämmältä. Tosin Kawa on ehkäpä hiukan tilavampi (matkamainen), elikkä paljolti myös riippuu miten sillä meinaat ajella (matkaa, rataa?).
Vikoja en omastani keksinyt eikä ilmennyt (norm. huollot tietty), enkä kyllä Kawastakaan muista kuulleni niitä.
Paljon on varmaan kehitystä noista vuosista tapahtunut, mutta CBR:ään silti kallistuisin.

Erinomaista pyöräkesää ja eikon baanalle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


JJ kirjoitti:

Olen ostamassa 600 cm3 pyörää ja kokemusta kyseisistä malleista ei ole, joten jos joku viitsisi kertoa kummalla on mukavampi ajella?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu