Hohtava UFO tallentui valokuvaan 60-luvulla Argentiinassa

Anonyymi-ap

Ufokuva: Bariloche, Argentiina. (katso kuva linkistä)

Tunnettu lääkäri ja myöhemmin Mendozan keskussairaalan johtaja, professori Sebastian José Tarde, vietti vuoden lopun opiskelijoidensa kanssa Barilochessa, suositussa lomakohteessa Argentiinan Andeilla. Kun ryhmä oli laivalla Nahuel Huapi -järvellä, professori otti valokuvia Leica-kamerallaan. Vasta saatuaan kuvat takaisin kehitystyöstä hän tajusi valokuvanneensa oranssin kiekon vuorten yllä.

Kaksi mendozalaista valokuvausasiantuntijaa analysoi alkuperäisen dian ja päätteli, että kyseessä ei voi olla linssin heijastus eikä filmissä oleva virhe. He olivat varmoja, että kyseessä on todellakin todellinen kohde.

Ufoja nähdään monesti järvien yllä, kuten tässä tapauksessa.

Kuvausajankohta ja paikka: 30 Joulukuuta 1969, Bariloche, Argentiina.

Lähde:
https://suomengalaktinenliitto.net/post/hohtava-ufo-valokuva-60-luku-argentiina

3

195

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minkähän takia ne ufot ylipäätänsä lentelee siellä ilmassa. ottaako ne jotain lukemia eli readings tai jotain näytteitä
      .

      • Anonyymi

        Pitäisi niillä ufoilla olla jokin tukikohtakin täällä lähellä ja siitä varmasti leviäisi tieto tiedusteluviranomaisille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      32
      2088
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      46
      1705
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      111
      1465
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1216
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1014
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      958
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      845
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      31
      782
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      779
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      100
      717
    Aihe