Allianssi pelasi eilen sopupelin. Potkupallon alas ajo on alkanut. HURAA!
SOPUPELI
10
3414
Vastaukset
- on selvä
niin veikkauskin epäilee.
- t.bone
eli ei.
Aina epäillään sopupeliä kun on voitettu rahaa enemmän kuin keskimäärin. Tässä on helposti mielestäni luettavissa se että kukaan ei oikeasti uskonut allianssiin ennen matsia, eikä matsin jälkeenkään.
Ei tuollaisella tohelluksella joukkueita kasata.
t. Jalkapalloilija - juupajuu
Tuota kohdetta pelattiin monilla 500 € panoksilla.
- usko et se o sopupeli
en usko ja luota ainaskaa vielä et ois sopupeli. allianssi uus pakka ja pakka sekasi. ei ne ois pärjänny kelläkkää ei ees häntähuipulle. 10-0 ki ois voinu tulla. mut saattaa olla sopupeli. en vanno ettei olisi se on hyvin tod.näköne. ja mahd.
- VOITU PELATA
USEILLA 500:N EURON PANOKSILLA,KOSKA
VEIKKAUS OLISI SULKENUT KOHTEEN "RISKIENHALLINNAN" NIMISSÄ, JOS OMAT TAPPIO MAHDOLLISUUDET OLISIVAT HIEMANKIN KASVANEET.
- Nuuskija
Euroopassa on pelattu isoilla summilla ja aasiassa myös. Selvä juttu ja nolo tapaus meidän nousevalle jalkapallolle.
- TamU:n kannattaja
Harmittaa, että hyvän joukkueen hyvin alkanut kausi on pilattu tämmöisellä sähellyksellä. Hyvää valmentajaa (Tiittanen) myös kohdeltu törkeästi.
Onneksi Haka ja aiemmalle Allianssille hävinnyt TamU ovat jo näyttäneet belgialaisille pallon hukanneille uhoajille, missä mennään.- OLI SE KYLLÄ
TUOSSA LINKKI MM. http://www.sportti.com/uutinen.asp?ID=72664
AASIASSA JA KAUKOIDÄSSÄ ,hongkong ,bangkok pelatty tod.paljo isoilla summilla. miljoonia , tuhansia , ym. lukekaa ihmiset 8.7 Pe iltasanomat tai vaikka tän päivän 11.7 NIIN SELVIÄÄ SIELLÄ ET SE OLI SOPUPELI VALITAN !!!!
- Pelkia
KYLLÄ PELKIASSA OSATAAN!
- pojat
Otteluissa, joissa on jotain "vialla", eli joita mafia hallitsee osittain tai täydellisesti, mafia sijoittaa ensin seuraan, joka "hyvin todennäköisesti" häviää, manipuloidakseen kursseja, ja vähän ennen ottelun alkua mafia sijoittaa suuria määriä toiseen seuraan, jonka kurssi on mennyt kunnolla ylöspäin. Joskus miljoonia kerrallaan.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit605590KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2023678Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182468Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei222395Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro91298Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT671088- 901072
- 1021069
Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu181042Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79985