Palautetaanko harmaalla olevat kätköt?

Anonyymi-ap

Tuntuu,että täällä on yksi kätkö joka on viissin kadonnut on jäänyt ikuisesti harmaaksi eikä sitä koskaan palauteta takaisin haettavaksi.
Tuleeko siis kätkö joka on merkitty harmaaksi joskus takaisin haettavaksi?
Tuntuu, että se on jäänyt ikuisesti harmaaksi.

Onko se vaan, että kätkön piilottajaa ei vaan kiinnosta kätkö enää lainkaan,.?

5

362

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ne voi palautua kun ne ovat hullettu, Jotkut kätköt on taas merkitty harmmaksi siksi,että on todettu, että ne ovat kateissa. Eikä kätkön tekijää kiinnosta ko kätkö lainkaan.

    • Anonyymi

      Kyllä ne jotkut palautuvat. Esimerkiski tampereella aleksanterin kirkko on taas haettavissa. Se oli jonkin aikaa harmaalla. Eli jos kätkö on kateissa merkitään se harmaaksi. Kätkön tekijän pitäisi sitten käydä katsoon onko se tallella ja laittaa uusi kätkö. Jos kätkön tekijä ei vie koskaan uutta kätköä jää se ikuisesti harmaaksi!

      • Anonyymi

        Paitsi jos kätkön tekijä arkistoi kätkön.


    • Anonyymi

      Voihan kätköttäjä vaikka kuolla, tai sairastua vakavasti. Silloin ei varmaan enää kätköily tule mieleen ensimmäisenä.

      • Anonyymi

        No näinkin voi käydä, mutta ainakin täälläpäin suomea on kätköjä jossa tunttuu, että kätkön tekijää ei kiinnosta lainkaan käydä katsomassa jos todetaan, että kätkö on kateissa!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää

      Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/
      Savonlinna
      159
      8078
    2. Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi

      Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu
      Maailman menoa
      96
      3964
    3. Millaista läheisyyttä

      Toivoisit ikävästi kohteesi kanssa?
      Ikävä
      112
      3837
    4. 55
      3333
    5. Antifasismi - mitä se on?

      Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint
      Maailman menoa
      41
      2670
    6. Heräsin taas ikävään

      Ja aivan valtavaan haluun. Tahdon sinua R. ❤️
      Ikävä
      53
      1824
    7. Yliajo Heinolassa

      Mikä ihme ihmisiä vaivaa nykyään? Vähän ensin kähistellään nakkikioskilla ja sen jälkeen kostoksi murhataan autolla! Voi
      Heinola
      43
      1691
    8. Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa

      Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d2
      Maailman menoa
      318
      1676
    9. Kuka on menehtynyt?

      https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras
      Kankaanpää
      11
      1561
    10. Kauhea ikävä iski

      Mietin vain, mitä olet juuri nyt tekemässä. Mietin myös, välittyykö se sinulle, kun olet koko ajan mielessäni, tunnetko
      Ikävä
      18
      1438
    Aihe