Poliisi voisi valvoa enemmän, tulo ja menoliikenteen nopeuksia tienpäällä.
Vuodesta toiseen kaahataan ajoneuvoyhdistelmillä ylinopeutta ja ohitellaan normaalinopeutta ajavia.
Näytti olevan ihan normaalia, vetää jarrukärryjä hyvänmatkaa yli satasta.
Vuodesta toiseen kaahataan ajoneuvoyhdistelmillä ylinopeutta ja ohitellaan normaalinopeutta ajavia.
Näytti olevan ihan normaalia, vetää jarrukärryjä hyvänmatkaa yli satasta.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Puolangantiellä siinä kirkonkylällä on nopeusrajoitus 40 km/h. Joku saatanan apina aina ajaa ylinopeutta ja aiheuttaa vaaratilanteita risteyksissä.
Olisi voinut olla korotettu suojatie..nyt vaikuttaa kiihdytys kaistalta
Ettei ois monellakin jo suojus munassaan?
Kuhakunkku tulee taas, onkos viinaa mukana tarpeeksi?
Onko siellä myös kuhakinkku kilpailu?? Se paltamon blackie lawlessin näköinen muija voi olla soppeli uistelija ernoille.
paremmin tuntevat #anniina-alaviivana# mikä kääpiön kans liikkuu
Miten aloitus meni taas naisista kirjoittamiseen.Ylinopeudesta oli kyse.
Jollain ongelma tuon alaviivan kanssa kun sitä pitää jokapaikassa muistella.
Kortit pois vaan kaahareilta oli kunkku tai ei.
Se monki rällääjä on kuulema hyvin paljon jäkeen jäänyt kehityksestä ja sosiaalisista kanssa käymisistä,vanhemmat narkkareita ja jäkeläiset myös,surkeita sossun elätettäviä,säkevät ja varastavat. Koko suku samaa porukkaa
Sopii useisiin paltamolaisvanhempiin, tarkennatko?
Kainuussa poliisi ei valvo liikennettä mitenkään.
Ei ne valvo,tääl Kajaanissa vahtaavat vähäpukeisi nuoria naisia kaupungilla ja uimarantojen läheisyydessä,jopa ovat houkutelleet neitoja kyytiinsä.Tähän heillä aika riittää,mut ei häiriköiden kiinni ottamiseen
Höpö höpö harva se päivä virkavalta pysäyttää jonkun liikennesääntöjä ja lakia rikkovan kuljettajan ja hyvä niin. Joutaakin päissään olevat kaaharit pois liikennettä vaarantamasta.
pipipää,niin kyl ne tääl kajaanis valvoo,mut ei muissa kunnissa,ne pelkää pimmeetä