Siirtyminen amk:sta toiseen

Onko kellään kokemusta siirtymisestä? että kuinka helposti yleensä onnistuu toisesta amk:sta toiseen?? :)
4599
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

ei oo kokemusta, mut mitä oon kuullu niin todella vaikeeta.

Äänestä

Mun siirto sujui ainankin todella helposti lähetin vain siirtoanomuksen ja siinä se eli sun kannattaa varmasti ainakin yrittää. Toivottavasti saat siirron haluamaasi kouluun! =)

Äänestä
  • siirtoa, vaikka oiskin "huonommasta" koulusta. Itse hain siirtoa 4 paikkaan ja pääsin kaikkiin. Valitsin paikan pääkaupunkiseudulta.

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    siirtoa, vaikka oiskin "huonommasta" koulusta. Itse hain siirtoa 4 paikkaan ja pääsin kaikkiin. Valitsin paikan pääkaupunkiseudulta.

    Kiitos kannustuksesta... ehkä uskallan yrittää :) Kuinka nopeesti saa tietää, että pääseekö vai ei??

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tytsy kirjoitti:

Onko kellään kokemusta siirtymisestä? että kuinka helposti yleensä onnistuu toisesta amk:sta toiseen?? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu