Kateutta tarjolla

Anonyymi-ap

Miten on kesä mennyt?
-Tiiät sä vähän tennistä, golfia ja sit vähä tossa veneilyä, sit me oltiin tossa viikko Caprilla, oikeestaan kaikkea kivaa hyvässä suhteessa, saa harrastaa ja pelata hyvässä seurassa ja hyvä ruokaa kyll mä tykkään kunnon pihveistä, se on must!
Herneet ja mansikat kuuluu myös tähän kesään.
https://www.iltalehti.fi/jaakiekko/a/a1e210a7-35ff-47f7-b41b-043196cc77a6

3

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Teemu elää täyttä elämää ja on monessa mukana yrittäjänä. Vierivä kivi ei sammaloidu ja Teemu on mies joka seisoo sanojensa takana. Hän ei käänny Trumpia vastaan vaikka toimittajat kuinka yrittävät provosoida. Kivan näköinen, suosittu ja tasokas pihviravintola on myös Teemulla kotikaupungissaan Jenkeissä.
      25 vuotta tienpäällä kiekkoilemassa huipulla on sellainen sarka, että tuollainen semieläkeläisen elämä on ansaittua. Miljoonien veroja on makseltu sekä Suomeen että Jenkkeihin. Pelkästään Teemun Suomen jahdista on maksettu miljoonia veroja Suomeen.

    • Anonyymi

      Cruiselle tulee hienompi silti.

      • Anonyymi

        Mutta Senssulla on seitsemän jahtia. Hesassa, Sundomissa, Saimaalla, Espanjassa, Phuketissa, Paraisilla ja Hankoon jätti yhden huoltoon. Kesämökkejä sama määrä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      53
      8758
    2. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      151
      5270
    3. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      105
      4841
    4. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      8
      3812
    5. Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle

      Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m
      Maailman menoa
      83
      3416
    6. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      49
      3321
    7. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      27
      2870
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      35
      2672
    9. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      39
      2563
    10. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      88
      2523
    Aihe