Työpaikkaa olisin vailla ja ensisijaisesti trukkikuskin työ on se, mihin olisi eniten mielenkiitoa ja kokemustakin löytyy yli 17 vuoden edestä vastapainotrukista työvälineenä.
Mahtaisikohan (ensisijaisesti) Varsinais-Suomestalöytyä trukkikuskin työpaikkaa?
Vaatimuksina olisi vakituinen, tai ainakin mahdollisimman pitkäaikainen, työsuhde ja TES:n mukainen palkka.
Yhteen paikkaan olisin päässyt trukkikuskiksi 1800€/kk bruttopalkalla ja osan vuodesta olisi joutunut olemaantyön kausiluontoisuudestajohtuen lomautettuna, vaikka kyseessä oli tosiaan vakkaripaikka.
Muuten olisin mennyt, mutta nuo kaksi asiaa olivat liian iso miinus. Toki palkasta aina voi neuvotella, mutta en nyt ihan talkoohengessä kuitenkaan ole valmis tekemään työtä.
Niin ja 2-vuoroon olisin valmis sekä trukkikorttikin löytyy.
Eli jos jollakin henkilöllä olisi vinkata mainitsemani kaltaista työpaikkaa tai joku työnantaja sattuu käymään tällä palstalla "katsomassa tarjontaa", niin viestiä vaan.
Turkkikuskille töitä
Anonyymi-ap
0
177
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2994850Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1383099Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k543042Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn331590Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271272- 471209
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.141057Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu781031Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais521019Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu581001