Kolmen kärki. Tänak,Ogier,Rovanperä.
Rally 2. Solberg.
Pajari.7/keskeytys
Secton voittaja 2025.
19
399
Vastaukset
- Anonyymi
Näitä riittää
- Anonyymi
Vuoksenmaan vihje. Ogier, Tänakk, Neuville siihen Eurot likoon
- Anonyymi
Tänak voittaa. Ogier kakkonen. Rovis kolmas Tuli sama lista kuin aloittajalla, mutta näin tuumin minäkin.
- Anonyymi
Rovis on hautonut yllätystä. Kansa riehaantuu.
- Anonyymi
Yllätys tuli jo. Kutrit pois ja alokastukka.
- Anonyymi
Tänä vuonna Roviksen voitto soralla olisi jo iso yllätys.
- Anonyymi
Ogier,Tänak,Evans.Rovis rypee kun on motivaatio vähän hukassa.Pajari maksimissaan 7.
- Anonyymi
Pajari on viiden joukossa. Tänak voittaa. Toivottavasti saadaan hyvä ja tasainen kilpailu, vaikka suomalaisia ei tällä kertaa voittotaistelussa ole.
- Anonyymi
Pajari ulkona, Kalle 7.
- Anonyymi
Rovis ajaa ulos eklla 2. Pajari ajaa ulos ehkä jo harjulla.
Painekattila porisee pojilla 120c asteessa.
tanak voittaa, ogier kakkonen. kolmosesta ei osaa sanoa.
Rovanperä ei maaliin aja, mies on kovassa painetilassa. - Anonyymi
Testi EK vetoja katsoessa kolmen kärki on selvä. Tänakk, Ogier, Neuville. Kallen meno ei kestä limiitillä ajoa, siksi heikolta vetopito näytti. Parkkolasaa nähdään kenellä on säädöt kunnossa, löytyy tietä kolmeen luokkaan kuin TVH ennen. Kuka ajaa Koirasalmentien ojapohjat!
- Anonyymi
Höpöhöpö!!!
- Anonyymi
Kukaan ei puhu Evansista mitään? Mies on voittanut Suomen MM-rallin kaks kertaa!
1 . Ogier
2. Tänak
3. Evans - Anonyymi
Pajarinen lupasi kovaa tulosta kun on hänelle tutut tiet. Kolmen kärki on Ogier, Tänäk, Pajarinen.
- Anonyymi
Evans oli Virossa perin vaisu. Jos säädöt on kohdillaan menee Jyväskylässä kovaa, top kolmoseen kuuluu ehdottomasti.
- Anonyymi
Jonkun verran vesisadetta rallin ajaksi. Nostaa Kallen osakkeita. Helpottaa myös Tänakin auraamista.
- Anonyymi
Joo helpottaa Kallea,ei mee ulos ekana päivänä. Ehkä..
- Anonyymi
1 pajari
2 kauppinen
muut tulee perässä - Anonyymi
Mitäpä tuohon on sanomista näin jälkikäteen...Kun on asiantuntija puikoissa niin se sattuu kohdilleen. Täh !
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2824751Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1353056Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k502959Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn281541Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2271242- 471189
Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.7986Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu58981Paskalaista valokuitulakiin
Nyt maksajiksi joutuvat kaupunkilaiset eivätkä mökkiensä ulkohuusseissa kakistelevat mummot. Nimittäin EU määrää jokais52969Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu78961