Tämä kesä on ollut itselläni tanssintäyteinen.
Keväällä herättelin uinuksiin jäänyttä tanssitaitoa ja opettelin itselleni uusia tansseja, mm salsaa ja bachataa.
Lomalla olen käynyt monipuolisesti eri lavoilla ja hyödyntänyt niihin kuuluvia tanssikursseja. Osin treenatakseni, osin ajatuksella että tutustun uusiin viejiin ja saan uusia viejiä tansseihin.
Ilo on ollut huomata, että viejiä on riittänyt mukavasti, olen ollut itse toki aktiivinen hakija myös. En todella ole huipputanssija, mutta osaan hymyillä ja nauraa itselleni. En usko että ei niin täydellisen tanssitaitoni aiheuttaneen traumoja kenellekään, toki tämä nyt vain oma veikkaus. Ovatpa useimmiten hakeneet toistekin.
Illat olleet täynnä Ihania ihmiskohtaamisia, jokainen tanssi ollut , 'oma tarinansa'.
Ihanimmat viejät keskittyvät siihen tanssiin, se minuuttien tanssi on 'meidän', katsotaan toisiamme silmiin, no välillä notkutaan sitten päät kiinni sen tarinan ajan. Kun musiikki päättyy niin päättyy se tarinakin ja palataan hakuriviin. Niin ihanaa, mukaansatempaisevaa.
Ihania ihmisiä ympäri Suomen, tanssitaitoista porukkaa. Kiitos kaikki viejät.
Mieleenpainuvia tansseja ollut myös ne, kun viejä on pahoitellut kömpelöä vientiä kun sairastaa mm. parkinsonin tai ms -tautia. Silloin on otettu kävelymoodi päälle, se on ihan okei. Kiva ollut antaa tällaisissakin tilanteessa tanssin iloa.
Ihana tanssikesä päättyy kuitenkin kohta. Paluu arkeen ja satunnaisiin tansseihin vain.
Tulen kaipaamaan tätä kesää.
Tänään kuitenkin vielä tanssikurssin kautta tansseihin niin ihanaa :)
Tanssikesä
Anonyymi-ap
4
295
Vastaukset 4
- Anonyymi
Mukavaa positiivista kerrontaa tansseista.
Nyt muutama viikko on ollut niin kuumaa etten ole jaksanun lähteä lavoille.
Hyvä, että jotkut jaksaa. - Anonyymi
Mahtava tanssikesä ollut. Itse olen lähinnä tanssireissullut. Uusia tanssituttavuuksia tullut paljon, mitähän syksy tuo tullessaan.
- Anonyymi
Tsompeja noi naistanssijat, tai robotteja. Laittakaa lappu kaulaan roikkumaan, niin en hae.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???412055Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha7091382- 1051132
- 126986
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk88914- 66805
- 33672
Kuka om uusi kylän mies?
Ajelee polkupyörällä. Vaalea, melkein kalju. Ilmestyi katukuvaan tänä kesänä. Viettää aikaa kauppojen tuulikaapeissa. Ku15632Olinko yhden viestin arvoinen?
Sen verran olit valmis panostamaan ja selvittämään umpisolmuja. Kukkuluuruu vaan sinullekin mies.76563- 78511