Naisten jalkapallon suurin ongelma

Anonyymi-ap

Se on naisille aivan liian iso kenttä. Potkuvoima naisilla ei riitä käyttämäön koko kenttää hyväksi. Puolta ei pystytä vaihtamaa, kun pallo ei vaan lennä. Pituussuunnassa juoksennellaan suurin osa ajasta turhaan. Voimia kuluu. Pallon kuljetus pitkiä matkoja samalla vauhdilla ei sekään onnistu. Homma tyrehtyy ennen maalia ja potku jää ns piippuun.

5

523

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suurin ongelma on katsojien puute.
      Lajissa on kasvupotentiaalia, mutta vielä ei kiinnostavuus ole suhteessa miesten jalkapalloon lähelläkään samalla tasolla kuin nais-tenniksessä tai nais-alppilajeissa.

    • Anonyymi

      Eipä ollut eilen 24.10. ainakaan Tanskan upeille mimmeille liian iso kenttä!
      Suomen tytöt sitävastoin pelasivat kuin olisivat olleet eksyneitä ihan liian korkeatasoiseen futisliigaan.

    • Anonyymi

      Katse on vastustajien takapuolissa ja katsekontakti palloon kadonnut...kuolataan viero naisten perään ja niin peli

    • Anonyymi

      Näin naisten joukkueen huoltajana sanoisin, ett on niitä huonompiakin harrastuksia.
      Toimin teipparinakin ja reisi- sekä nivusvammat on tänä kesänä joukkuetta rassanneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      97
      2596
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      98
      1616
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1505
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      14
      1226
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      20
      992
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      42
      889
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      117
      876
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      736
    Aihe