Naisten jalkapallon suurin ongelma

Anonyymi-ap

Se on naisille aivan liian iso kenttä. Potkuvoima naisilla ei riitä käyttämäön koko kenttää hyväksi. Puolta ei pystytä vaihtamaa, kun pallo ei vaan lennä. Pituussuunnassa juoksennellaan suurin osa ajasta turhaan. Voimia kuluu. Pallon kuljetus pitkiä matkoja samalla vauhdilla ei sekään onnistu. Homma tyrehtyy ennen maalia ja potku jää ns piippuun.

5

553

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Suurin ongelma on katsojien puute.
      Lajissa on kasvupotentiaalia, mutta vielä ei kiinnostavuus ole suhteessa miesten jalkapalloon lähelläkään samalla tasolla kuin nais-tenniksessä tai nais-alppilajeissa.

    • Anonyymi

      Eipä ollut eilen 24.10. ainakaan Tanskan upeille mimmeille liian iso kenttä!
      Suomen tytöt sitävastoin pelasivat kuin olisivat olleet eksyneitä ihan liian korkeatasoiseen futisliigaan.

    • Anonyymi

      Katse on vastustajien takapuolissa ja katsekontakti palloon kadonnut...kuolataan viero naisten perään ja niin peli

    • Anonyymi

      Näin naisten joukkueen huoltajana sanoisin, ett on niitä huonompiakin harrastuksia.
      Toimin teipparinakin ja reisi- sekä nivusvammat on tänä kesänä joukkuetta rassanneet.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      254
      2144
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      1276
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      21
      1231
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      41
      816
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      733
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      237
      709
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      231
      683
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      54
      530
    9. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      45
      467
    10. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      458
    Aihe