Ihmisen ilkeys on rajatonta

Anonyymi-ap

Täytyy kyllä ihmetellä ihmisten ilkeyttä, varsinkin aikuisten ja koulutettujen henkilöiden. Esimerkkinä tästä Iltapäivälehdissä kerrottu ja näytetty juttu entisestä poliisista , joka kiusasi joutsenta. Millainen lainvalvoja on tällainen henkilö ollut ? Mitä tyydytystä ihminen tuollaisesta teosta saa ?
Onneksi on niin tyhmä, että kuvasi ja laittoi tekemisensä nettiin. Saavatpahan kaikki nähdä millainen ihminen on kyseessä.

3

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tuollaset eläimiä, lapsia , naisia ja ylipäätään heikompia kiusaavat ovat raukkoja. Pikkusieluisia, pelokkaita paskiaisia, jotka eivät osaa edes hävetä tekemisiään.

      • Anonyymi

        Näin on. Useimmat ikäluokkani (synt1940-luku) ihmiset oppivat jo lapsena tärkeitä asioita, kuten ihmisen oikeuden syödä eläimiä ruokana, ei herkuttelun ja mässäilynä. Teuraseläimet olivat maalaistaloissa lähes perheenjäsenen asemassa, ja saivat aina nopean ja "armollisen" lopun. Mitään kotieläimiä ei ikinä kiusattu. Kotitarvemetsästyksessä riista ja kalastuksessa lakat lopetetiin nopeasti.
        Eläinten kanssa yhteiselämästä vieraantuneet sukupolvet näkevät eläimen ihmistä alempina olentoina, vaikka tilanne on aivan päinvastainen: Eläimet eivät ole ahneita ja vallanhaluisia, ne vain elävät tavalla, jolla pärjäävät.
        Ihmiset haluavat valtaa, ja yksi tapa sen osoittamiseksi on nöyryyttää heikompiaan.


    • Anonyymi

      Olin lukevinani, että rakennusalan yrityksen toimitusjohtaja. Toimittajat mittaavat kaiken rahassa, kun he saavat lööppiin sanan ex-poliisi, niin se lisää lehden myyntiä 30 % kuten aikoinaan teki nimi Matti Nykänen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3111
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3067
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2417
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      91
      2037
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1893
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      25
      1759
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1606
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      83
      1370
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1280
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      79
      1110
    Aihe