Pesäpallon kentän taakse vanhalle "agilitykentälle" on ilmestynyt aidattu alue, jossa punainen matto. Mikäköhän on? Veikkaan, että jonkin näköinen pesäpallokenttä ehkä, mutta aika vähällä käytöllä näyttäisi olevan. Se alue tulisi pitää luonnonläheisenä ulkoilualueena keskustan asukkaille. Lampaita ei tänä kesänä näy.
Uusi kenttä pesäpallostadionin takana
12
362
Vastaukset
- Anonyymi
Sen kait piti olla väliaikainen pesiskenttä kunnes nykyinen uusitaan tai siirretään
- Anonyymi
Jotain sellaista.
- Anonyymi
Ai väliaikainen? Vaikea uskoa, että laitettaisiin joskus rahaa purkamiseen. Siihen jää.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ai väliaikainen? Vaikea uskoa, että laitettaisiin joskus rahaa purkamiseen. Siihen jää.
Sen näkee sit.
- Anonyymi
Alue on pilattu. Montako henkeä Vaasassa edes pökköpalloa pelaa? Ehkä 20 eli Mailan naisjoukkue joista lehtitietojen mukaan iso osa asuu muualla. Ei tunnu reilulta että kenttä kunnostetaan miljoonilla heille ja vielä pilataan puistoalue. Vähäkyrössä on kuulemma kelpo kenttä joten mikseivät siirry sinne?
- Anonyymi
Vähäkyrö on liian kaukana, Botnia-hallikin on liian kaukana.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vähäkyrö on liian kaukana, Botnia-hallikin on liian kaukana.
toiveissa oli että siinä esiintyy tänään Meute
klo 18.30 - Anonyymi
Se kenttä on tehty lapsille ja nuorille.
Eli erittäin tärkeä kohderyhmä.
Mitä naisten peleihin tulee, niin suosittelen lämpimästi katsomaan otteluita huomenna ja sunnuntaina pelataan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se kenttä on tehty lapsille ja nuorille.
Eli erittäin tärkeä kohderyhmä.
Mitä naisten peleihin tulee, niin suosittelen lämpimästi katsomaan otteluita huomenna ja sunnuntaina pelataan.Oli heikko peli eilen Mailan naisilta. Mailaa puristettiin ehkä.
- Anonyymi
kuparinen on harvinaisen ruma nainen
- Anonyymi
No nyt sinne on rakennettu pieni katsomo. Veikkaan, että seuraavaksi tulee isompi katsomo ja jonkinlainen wc-rakennus/huoltorakennus, jolloin alue olisi täynnä. Kenttä on kesän ajan ollut todella paljon tyhjillään. Muutaman kerran olen siinä nähnyt muutaman ihmisen harjoittelemassa mailalla palloon osumista. Varmasti nyt lokakuussa poistetaan talveksi käytöstä ja avataan taas toukokuussa. Kyllä on sääli jos ulkoilualue tällä tapaa poistetaan keskustan asukkailta. Ei jää enää luontoaluetta jonne kerrostaloissa asuvat työssäkävijät ja eläkelläiset pääsisivät kävelylle ja ulkoiluttamaan koiria. Toivottavasti päättäjät ymmärtävät jättää edes kulkureitin saarekkeen ympäri, niin pääsisi kiertämään merenrantaa. Suoraan tulee olemaan ihmisten työkyvystä ja terveydestä pois. Ei ole luontoarvoilla eikä ihmisten ulkoilumahdollisuuksilla mitään arvoa kaupunkisuunnitellussa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372021
Toivotko koskaan mies...
Että nähtäis ja aloitettais alusta, puhtaalta pöydältä tutustuminen. Olit oikeassa ei me kunnolla tunnettu. Olin hölmö.1311696Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11526Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras881433- 321431
Kyllä näin 45 vuotiaana miehenä pitää sanoo, että 40-50v naiset näyttää vanhoilta
Niin väsynyttä, silmäryppyä, harmaata hiusta jne jne1321254Olisin valmis salaisiin tapaamisiin
Juuri sinun kanssasi mies. Olet saanut minun pääni pyörälle ja ajatukseni pyörimään ympärilläsi. Hittoon velvollisuudet571184- 251140
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031- 57942