Ilmasto lämpenee, joo joo

Ihan varmasti joo. Tavallisia sään vaihteluita.
39647
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 39

Vanhimmat

Väsynyttä propagandaa sinulla.

Äänestä
  • Onko liian kuuma sää tänään?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Onko liian kuuma sää tänään?

    Eikun pitää kysyä onko liian kuuma ilmasto tänään...
    Ei hesan pikku vihervassarit muuten ymmärrä...

    Äänestä

Verkkosukka demu muuttaa Qatariin. Siellä ei puhuta ilmaston lämpenemisestä.

Äänestä

Ens viikolla viilenee.

Äänestä

Avaajalla on kieltämättä tiukat faktat tukenaan 😂

Äänestä
  • Niin näyttää olevan.

    Äänestä

Ihan tavallista ilmaston lämpenemistä tämä on.

Äänestä

Varmasti isot otsikot ens viikolla kun sataa ja ukkostaa. "Ilmasto kylmenee uhkaavasti"

Äänestä
  • Bullshit.

    Äänestä

Käsitys ihmisen vaikutukseen ilmaston lämpenemisessä on valheellisten ja väärennettyjen tutkimustulosten seurausta.

Äänestä
  • Ihan luonnollisesta ilmiöstä on tehty maailmanlopun uhka ja yllytetty ihmiset joukkohysteriaan.

    Ilmasto on aina muuttunut ja tulee muuttumaan. Ihminen sitä ei miksikään muuta, mutta tiedostavainen paremmisto on hankkinut sen varjolla valtavasti rahaa ja valtaa.

    Äänestä

Paljon on haaskattu yhteisiä verovaroja ilmaston muuttamiseen, eikä mitään hyvää ole niillä rahoilla saatu, mutta onneksi meitä omilla aivoillaan ajattelevia vielä on.

Peukut Ari Vataselle, koska uskaltaa sanoa, mitä ajattelee. Hyssyttelijöitä riittää.
https://www.iltalehti.fi/ralli/a/9856325e-f572-412c-be8e-b4126ca4ff51

Äänestä

Iranissa vesi on lopu, Irakissa mittarit huitelee jo päälle 50c ja Turkissa lämpöennätyksiä lyödään.
Nuo makailumainokset hieman ärsyttävät, kun Turkissakin metsät palaa ja on kuumaa, niin mainokset vaan hehkutta rasistisen valkoisia maisemia ja ihmisiä; Turkin rivieeraa kuulemma. Ja Finnairikin kuskaa ihmisiä eteelän lämpöön ja on niin sopivat kelit ettäh.

Äänestä
  • Täysin normaalia noilla leveysasteilla. Metsäpalot johtuvat useimmiten huolimattomasta tulenkäsittelystä, ei ilmastonmuutoksesta.

    Puu vaatii syttyäkseen yli 250 asteen lämpötilan.

    Äänestä

  • peräkammarin pummi runkoo...

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    peräkammarin pummi runkoo...

    nu'nih,
    talikkokommunistilla,
    lyö tyhjää...

    Äänestä

Lämmintä on tänäänkin. Ei mitenkään poikkeuksellista.

Äänestä
  • juup,
    peräkammarin nettosaaja pummi,
    sua sotkea paikat...

    Äänestä

  • Anonyymi00021 kirjoitti:

    juup,
    peräkammarin nettosaaja pummi,
    sua sotkea paikat...

    Viittaatko demuihin?

    Äänestä

Euroopassa ei hätyytelty lämpöennätyksiä. Elokuu jäi kymmenen lämpimimmän elokuun ulkopuolelle.

Sää vaihtelee, onko yllätys?

Äänestä
  • Taittiin hätyytellä sade- ennätyksiä. Kylläkans meni puinnit persiilleen.

    Äänestä

Juuri kukaan maaseudulla eläjä ei tähän ilmastohumppaan usko. Vasemmisto ajaa sen avulla vain omaa politiikkaansa ja kokoomuslaiset sen turvin keräävät verovaroja omille tileilleen.

Äänestä
  • Ilmaston lämpeneminen ei ole mielipide eikä uskon asia, vaan tieteellinen fakta, jota kaikki tilastotkin tukevat.

    Äänestä

  • Anonyymi00026 kirjoitti:

    Ilmaston lämpeneminen ei ole mielipide eikä uskon asia, vaan tieteellinen fakta, jota kaikki tilastotkin tukevat.

    Ei ole mielipide eikä uskon asia. Riittää kun avaa ulko oven.

    Äänestä

"Tyhmät ihmiset"

Ei ole mitään ilmastokriisiä.

Äänestä

Amusella oli 2 astetta.... eipä ole lämpenemässä

Äänestä
  • Eioo kunnon syyshalloja nykyään.

    Äänestä

  • Lämpömittaristasi et näe muutakuin sen hetkisen lämpötilan. Sillä ei käytännössä ole mitään tekemistä ilmastomuutoksen kanssa. Sitä ei näe pirtin ikkunasta ulos katsomalla ennenkuin on katastrofi käsissä.

    Äänestä

Koko ajan kylmenee ilmat.

Äänestä

Suomen katastrofaalisen kylmenemisen riski tuli juuri lähemmäksi, sanoo tunnettu tutkija

Ilmastonmuutos|Professori Stefan Rahmstorf luovutti vuosi sitten poliitikoille varoituskirjeen Pohjolaa lämmittävien merivirtojen pysähtymisestä. Sen jälkeen tilannekuva on pahentunut.

Äänestä
  • Mainio HS artikkeli.

    Äänestä

  • Anonyymi00034 kirjoitti:

    Mainio HS artikkeli.

    Ihme että hesan vihervassarit ei saaneet estettyä tuota julkaisua.

    Äänestä

Tulevaisuus Suomessa: soijaa kylvetään kahteen otteeseen, - ensin vehnän kylvöjen
jälkeen, ja toisena vehnän sadonkorjuun jälkeen...

Äänestä

Koko ajan kylmenee. Hitot täällä mikään lämpiä.

Äänestä
  • Menkää välillä ulos. Kylmä täällä on.

    Äänestä

  • antakkee rahhoo,
    antakkeee...

    Äänestä

Näinpä juuri!

Jos Kaisanimessä tämän vuoden marraskuu on sataan vuoteen lämpimin, niin se on satunnaista normaalivaihtelua eikä sillä ole mitään tekemistä ilmaston lämpenemisen kanssa. Jos on vasta toiseksi tai kolmanneksi lämpimin 100 vuoteen, niin se todistaa, ettei mitään ilmastonmuutosta ole.

Näin helppoa on ilmastonmuutoksen kumoaminen.

Äänestä
  • Utsjoella pakkasennätys.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Ihan varmasti joo. Tavallisia sään vaihteluita.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu