Vähän kerrassaan uskoni on vahvistunut vuosien aikana.
Jokin aika sitten uskon että itse Saatana tuli luokseni ja näytti minulle asioita, ehdotti jotain mistä kohteliaasti kieltäydyin.
Pitää minua niin suuressa arvossa että henkilökohtaisesti tulee luokseni.
Tuo kunnianosoitus teki minuun todella suuren vaikutuksen.
Olen muuttamassa käsitystäni Saatanasta, ei se taida olla se raamatun paha hahmo. Ei se hyväkään ole, mutta ei niin huono kun väitetään.
Alan uskomaan Saatanaan
Anonyymi-ap
3
515
Vastaukset
- Anonyymi
Minä taas uskon jopon takarattaaseen.
- Anonyymi
Kyllä se on kaiken pahuuden lähde ja Raamattu sanoo, että lopunaikana kaikki liha tuhoutuisi,, ellei niitää paäviä lyhennettäisi. Jeesus on hyvyyden lähe ja Hän on maksanut sinukin syntisi, että pääset taivaasee iankaikkisee iloon, jos pyydät Häntä tulemaans ydämeesi ja hauat Häntää serata. Tässä lisää. http://www.voitelu.net
- Anonyymi
Ei ole mitään jumalia eikä saatanoita. Uskovaiset on hihhuleita kaikki.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit214897Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3914449Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483789KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1152825Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku102457Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212272Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511952Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181938- 1231880
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241439