AOT:llä on jenkkilappuja ja tilin arvo nousee vaikka pörssi on kiinni

Anonyymi-ap

Johtuuko siitä että dollari vahvistuu ympäri vuorokauden?

5

117

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Yleensä tuollaiseen on kaksi vaihtoehtoa: tiedot järjestelmässä päivittyvät viiveella tai sitten sinulla on amerikkalaisia osakkeita ostettuna jostain euroopan pörssistä.

      • Anonyymi

        Ihan suomesta Nordnetin kautta toimin. Tilillä on eurolistattuja amerikkalaisia ETF:iä ja suoria osakkeita dollareissa.


      • Anonyymi

        Omalla palveluntarjoajallani arvopaperilistauksessa näkyy jokaisen arvopaperin nimen jälkeen pieni valtiolippulogo, joka kertoo minkä maan pörssissä kyseinen aropaperi on listattu.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ihan suomesta Nordnetin kautta toimin. Tilillä on eurolistattuja amerikkalaisia ETF:iä ja suoria osakkeita dollareissa.

        No niin tuossa vastasit kysymykseen. Arvon muuttuu, koska pörssi on auki. Ei firman kotimaalla ole väliä, vaan mihin pörssiin kyseinen osakesarja on listattu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      117
      4898
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      116
      3979
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      222
      3913
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1396
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      137
      1374
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      174
      1374
    9. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      585
      1269
    10. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1155
    Aihe