Puolangan uusi leirintäalue?

Anonyymi-ap

Milloin on kunta on tehnyt päätöksen että Pölläniemen venepaikalla on leirintäalue.Tämä on väärin nykyistä leirintäalueen pitäjää kohtaa

14

1482

    Vastaukset 14

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Puolangalla on ihan sama mihin parkkeeraa järventakana asuu paljon hörhöjä esim leiritie ja kaikenmaailman käpykukkulat tmvs.

      • Anonyymi

        Ei ole siellä leirintä aluetta. Ihmiset pysähtyvät mihin sattuu. Kun on laitettu hienot vaunut ja asuautot ei raski maksaa leirintä alue maksuja. Kukaan ei valvo miten siellä käyttäytyvät.


    • Anonyymi

      Voisko ESA vahtia aluetta ?

      • Anonyymi

        Olisi korkeita puita mihin kiivetä tähystämään ja tk lähellä jos tippuu tai järkyttyy näkemästään.


    • Anonyymi

      Venesatama on täynnä leiriytyviä matkailijoita. Olipa yksi päivä siellä grillikin kuumana eli kuka vastaa jos kärähtää metsä tai venesataman laituri??

      • Anonyymi

        Voi kauheata. Ihan täynnäkö?! Varmaan ihan meinasi reunimmaiset järveen työntyä.


    • Anonyymi

      Kakkapökäleitä kellui vedessä laiturin vierellä muttei näyttänyt uimarit huomaavan mitään.

      • Anonyymi

        Taisi matkailuauton pönttötankki tyhjentyä venesataman veteen...


    • Anonyymi

      Muutama vuosi sitten Taivanlahdessa oli kyltti, leiriytyminen kielletty. Nyt sitä ei ole.
      Ei tässä ainakaan yrittäjyyttä tueta eli leirintäelueen pitäjää. Roskat ja moskat heitetään ja jatketaan matkaa.

      • Anonyymi

        Eikö sitä kylttiä saa nyt sinne


      • Anonyymi

        Eihän se kyltti ketään pidättele eikä näyttänyt aikoinaan pidättelevänkään.


    • Anonyymi

      On se ikävä asia, kun Puolangallakin käy ihmisiä ja jopa pysähtyy. Ajasivat kelvottomat sivulle vilkuilematta ohi.
      Näkyy riittävän onneksi leirintäalueellekin. Sille ainoalle.

    • Anonyymi

      En tiedä kuka tekee Puolangan kunnan somepäivityksiä mutta tuntuuhan se hullulta että kunta hästäkkää julkaisuihinsa jotka koskevat laavupaikkoja, ulkoilureittejä, uimarantoja etc. puskaparkkeilun ja puskaparkkielämän. Kunta ilmeisesti haluaa mahdollisimman monen karavaanarin käyttävän ilmaisia parkkeja, polttopuita ja jätehuoltoa. Ja vedenhän nämä voivat ottaa, ilmaiseksi tottakai, torin laidalta. Vielä kun laittaisivat siihen kylkeen ilmaisen wc:n tyhjennyspaikan niin ei kaadeltaisi paskapönttöjä mihin sattuu. Puolanka, yrittäjäystävällinen kunta :)

    • Anonyymi

      monta yötä vietettiin venesatamassa ja olipa mahtava yömyöhällä ajaa ihan hiekkarannalle matkailuautolla,,,, upeeta herätä rantamaisemiin.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1271
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      888
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      794
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      693
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      632
    6. 32
      625
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      523
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe