Et taida ihan olla kärkipään älykköjä, jos ajattelet siirtyväsi perheelliseksi karatemestariksi Chiang Maihin keksimällä muista tarinoita?
Olet Pasanen niin sekaisin ja armoton kaveri valehtelemaan, ettet enää edes välitä mikä on totta ja mikä ei. On varsin selvää että jouduit sairaseläkkeelle psyykkisten ongelmien vuoksi, mutta on myös erittäin selvää ettet tunnusta näitä ongelmia kellekään, et vaimollesi, lapsillesi etkä edes lääkärille. Valehtelet kaikille että olet kunnossa ja olet superälykäs erikoisyksilö, jolla on omanlainen näkemys asioista jost toisista.
Ei tuota tilannettasi enää mikään korjaa. Kymmenen vuotta Pattayan palstalla ja aina vaan menet huonompaan kuntoon.
> § <
Lähes aina lähes kaikessa, väärässä
Anonyymi-ap
3
159
Vastaukset
- Anonyymi
Tänään, huomenna ja loppuelämän 24/7.
- Anonyymi
Hissipierun jälkeen vähintäänkin ruokalusikallisia löysää pasasta kellohameessa.
- Anonyymi
Koskaan en ole ollut väärässä, kerran erehdyin.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1266400Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766195Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie716183Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443992Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1482415Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42355Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311456- 131299
- 1871128
- 64960