Rahanhuijaus

Maksumuurin takana uutinen, jossa paikalliselta huijattiin 50 000€. Kenen piikkiin menee, pankin vai tilinomistajan?
3302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos annat tunnukset huijarille, niin siinä tapauksessa olet itse syypää rahojesi menetykseen.

Äänestä
  • Jos annat niin tietysti silloin, mutta miten tuossa kyseissä tapauksessa? Tilinnomistaja väittää, ettei hän ole syypää.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Jos annat niin tietysti silloin, mutta miten tuossa kyseissä tapauksessa? Tilinnomistaja väittää, ettei hän ole syypää.

    Eipä tietenkään huijatuksi tullut helposti koe tehneensä mitään väärää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Maksumuurin takana uutinen, jossa paikalliselta huijattiin 50 000€. Kenen piikkiin menee, pankin vai tilinomistajan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu