On taas vedetty aidat ja siimat todella kauas tiestä. Katsojaoppaassa on virheitä. Ei lue missään, saako lippuja paikan päältä. Jos menee pätkälle, ei ole takeita, onnistuuko lipun ostaminen sähköisesti, eli toimiiko netti.
Myhinpäässä Armisvedentien tienvarsiparkki menee varmaan tukkoon, etenkin kun pätkällä on yksi katselualue vähemmän kuin viime vuonna.
Siellä olisi ainakin yksi hyvä, mutta pieni
katselupaikka, sen kerkeevät valloittaa alueella yöpyjät.
No onneksi on paljon parempia ralleja tulossa.
Juonpa kaljaa viikonlopun ja katselen tulokset sunnuntaina netistä.
Pitäkööt tunkkinsa koko Secto Rally
8
606
Vastaukset 8
- Anonyymi
Niin, kylmälaukun kantaminen pöpelikköön on sulaa hulluutta.
- Anonyymi
Tosimiehet kantaa sohvan mukaan
- Anonyymi
En tarvii sohvaa enkä kylmälaukkua. Mutta esim. Myhinpään P3:n katsoin sopivaksi peltoparkiksi kun katsojaopas ilmestyi, sitten kun katsoin tarkemmasta kartasta, niin eihän sinne edes pääse sulkuaikojen sisällä. Tätä ei ole mainittu katsojaoppaassa. Eikä ole ainoa virhe. Ja tosiaan aidat ja siimat on vedetty aivan liian kauaksi tiestä.
- Anonyymi00005
Sehän on oikeasti paska ralli missä nykyään vain rahastetaan ihmisiä
- Anonyymi00006
kyl siel on ennenkin rahastettu.
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
kyl siel on ennenkin rahastettu.
Ja pitääkin!!!
- Anonyymi00008
Juu, naurettavaa pelleilyä. 1980-luvulla pystyi olemaan jopa ihan tienreunassa. Ulkomaan ralleissa ihmismeri aina aukeni vasta ihan ralliauton edessä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1301264
- 731213
Carunan hinnat
Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun99978Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit
ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka50905- 78822
- 45791
Kunnan päätie ja sen lähialueet
Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la40778- 67663
- 113624
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?39546