Miten käy rallissa harjun 1. erikoiskoe.

Rankkasateessa ja salamamyrskyssäkö ajettava?

Miten käy ralliautollej os siihen iskee miljoonan voltin ja miljoonan ampeerin salama?
10152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Ei autolle käy mitenkään, mutta kuskista tulee hiiltä. Se iskee aina kuskin puolelle.

Äänestä

tuollaista voisi kyllä testatakin... joku korkajännitetorni jost tulee miljoona volttja miljoona ampeeria nanoneskunnin aikana kohdistuu autoon... laboratorion olossuhteissa...

Äänestä

Pitäisi uhrata muutama kuski.

Äänestä

Ihanaa pörinää ja bensan hajua tiedossa! melkein yhtä jännää kuin isojen polvihousupoikien temmellys jääkiekkokaukalossa hakkaamassa puukepeillä pientä kumipalasta ja välillä toisiaan turpaan!X

Äänestä

EI kun niin siihen Harjun kellotorniin iskee salama kun korkealla ja autoille käy kuin elokuvassa: Paluu Tulevaisuuteen.

Äänestä

Huonosti käy.

Äänestä
  • Ai se Harjun kelloko?

    Äänestä

Niin se kello missä on se pieni tornikin... siihen voisi iskeä salama. Pysähtyisi.

Nyt alkaa tuo jännä rallin erikoiskoe juurikin suora lähetys Harju 1. MTV3.
Keli näyttäisi aika hyvälle. Ei salamoita.

Äänestä

Paikallinen raekuuro hillitsisi menoa.

Äänestä

Luulen että tuo HArjun kello on maalattu vain ei kävele eteenpäin kuin joku Lontoon Big Ben.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Rankkasateessa ja salamamyrskyssäkö ajettava?

Miten käy ralliautollej os siihen iskee miljoonan voltin ja miljoonan ampeerin salama?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu