Palestiinaa ei tule tunnustaa

Palestiinan Hamas terroristit tappoi ja teurasti 2023 yli tuhat viatonta Israelissa ja pitävät panttivankeja. Tätä porukkaa Kajaanissa kannattavat vasemmistokommunistit. Palestiinaa ei pidä tunnustaa eikä sitä tunnusteta.
28302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 28

Vanhimmat

Vasemmisto on kautta aikain etsinyt kaikesta ihmiskunnan paskasta hengenheimolaisiaan.

Aika ilmeistä miksi.

Äänestä
  • Kuinka monta sataatuhatta palestiinalaista vuosikymmenten saatossa Israel on murhannut?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kuinka monta sataatuhatta palestiinalaista vuosikymmenten saatossa Israel on murhannut?

    Aivan sama. Matalaksi vaan koko terroristiporukka. Israelilla on oikeus puolustaa itseään.

    Äänestä

  • Israel on nyt murhannut yli 60 000 palestiinalaista. Suurin osa siviileitä, naisia ja lapsi wanhuksia.. Ja nyt Israel tappaa lapsia nälkään.. Ja tätä petturipersut katsovat läpi sormien.. PS on Juutalaisten sätkynukke.. PS on aina väärällä puolella. Pettivät OMAN Maansa köyhät röyhkeästi ja karmealla tavalla. #"Köyhiltä ei leikata". # Petosjytky.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Israel on nyt murhannut yli 60 000 palestiinalaista. Suurin osa siviileitä, naisia ja lapsi wanhuksia.. Ja nyt Israel tappaa lapsia nälkään.. Ja tätä petturipersut katsovat läpi sormien.. PS on Juutalaisten sätkynukke.. PS on aina väärällä puolella. Pettivät OMAN Maansa köyhät röyhkeästi ja karmealla tavalla. #"Köyhiltä ei leikata". # Petosjytky.

    PS on täysin oikeassa ja samoin Israel. Perussuomalaiset on suurin duunarien työväenpuolue ilman kommunismin mädätystä.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Israel on nyt murhannut yli 60 000 palestiinalaista. Suurin osa siviileitä, naisia ja lapsi wanhuksia.. Ja nyt Israel tappaa lapsia nälkään.. Ja tätä petturipersut katsovat läpi sormien.. PS on Juutalaisten sätkynukke.. PS on aina väärällä puolella. Pettivät OMAN Maansa köyhät röyhkeästi ja karmealla tavalla. #"Köyhiltä ei leikata". # Petosjytky.

    Mitä ovat lapsi wanhukset????

    Matalaksi vaan koko Palestiina ja hyvä PS, ainoa kunnon puolue Suomessa.

    #sannaonperseestä #alaspalestiinajakommarit #köyhätrakastaapersuja

    Äänestä

No onhan kansanmurhaa tekevä Israelkin tunnustettu.

Äänestä

Onko Israel koskaan siellä suunnalla aloittanut näitä kärhämöitä?
Vai onko aloittajana aina ollut siellä tahot jotka haluaa pyyhkäistä koko Israelin pois kartalta?

Äänestä
  • On, laittomia siirtokuntia perustettu palestiinalaisten alueelle ja vastaan pullikoivat kylmäverisesti murhattu.

    Äänestä

Israel on roistovaltio jota Yhdysvallat tukee. Ei välitä vaikka YK on tuominnut sotarikoksista. Tappanut lapsia nälkään, ja janoon. Uskonnon nimissä kaikki hyväksytään. Terroriteot tulevat lisääntymään, juutalaiset joutuvat pelkäämään tulevina vuosina koko Euroopassa.

Äänestä
  • Perussuomalaiset on suurin duunaripuolue.

    Äänestä

Aatu oli oikeassa.

Äänestä
  • Sataprosenttisen oikeassa.

    Äänestä

Palestiina on juutalaisten ikiaikainen maa ja heille se kuuluu. Vanhoissa kartoissa se Israelin aluetta. Arabeilla on valtavat maansa asua ja olla ja täytyy muistaa sekin ,että arabeista on suurin osa kunnon ihmisiä, jotka ahkeroivat omissa maissaan tolkun ihmisten lailla. Mutta se Paha vihaa juutalaista Israelia. Jeesuksen toinen tulemus lähestyy ja silloin pahan valta loppuu maan päällä ja Paha sidotaan. On myös niin, että kaikille syntinsä tunnustaville kuuluu armo ja myös arabeissa on paljon kristittyjä, he kuten kaikki muutkin ihmiset ovat Jumalalle rakkaita ja Taivaaseen toivottuja.

Äänestä
  • Jos kuitenkin tilaisit Aku Ankan.

    Äänestä

  • Jeesuskin oli arabi ja vieläpä melko tumma. Joosef taisi olla palestiinanafrikkalainen joka sai ennenaikaisen siemensyöksyn kohti Maarian jalkoväliä ja näin neitsyys säilyi.

    Äänestä

Joo ja paljonkohan se Israel on aikojensaatossa tappanut viattomia palestiinalaisia ja rakentanut laittomia siirtokuntia näiden laillisille maille kansainvälisestä oikeudesta piittaamatta. Vähän suhteellisuutta asioihin joista ei mitään tajua. Ja jos haluatte tätä paskaanne jauhaa niin suurin syy lähi-idästä tapahtuvaan maahanmuuttoon/pakolaisuuteen Eurooppaan on nimenomaan Israelin ja Yhdysvaltojen toiminta tuolla alueella. Ps. En ole vasemmistolainen, mutten kylkä persukaan.

Äänestä
  • Homma on vielä kesken, eli henkiä lähtee niin kauan kunnes hamas on lopetettu. Se on vaan voi voi.

    Äänestä

Antakaa niitten tehä mitä tekevät. Vähemmän harmia härmään.

Äänestä

No tänä aamuna vihdoin tunnustettiin , ettei Hamasin johtamaa palestiinalaishallintoa voi hyväksyä. Israelilaiset panttivangit kuolevat nälkään. Ovat paljon laihempia kuin Gasan asukkaat.

Äänestä
  • Pitäskö vangeille riittää ruoka jos se muilta loppuu.

    Äänestä

  • Tämähän sujuu Hamasilta ihan entisen neukkulan malliin. Eivät välitä omista eikä vieraista ja sitä nämä kotimaiset punavihreät ja muut feministiliberaalit tukevat. Aivan sairasta touhua. Rauha on täysin Hamasista kiinni ja 22 arabivaltiota on jo myöntänyt totuuden ja vaatinut Hamasin antautumista.

    Äänestä

  • Hamas ei johda Palestiinalaishallintoa. Palestiina on enemmän kuin Gaza. Palestiinalaisia johtaa Fatah.

    Israelin on lopetettava Palestiinalaisten alistaminen ja luovuttava laittomasti valloittamista siirtokunnista.


    Jos sorto ei lopu, ei lopu terrori. Ei tartte olla kummankaan puolen edustaja eikä vasemmistolainen, kun tajuaa tämän.

    Israel ja Venäjä on mennyt liian pitkälle

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Hamas ei johda Palestiinalaishallintoa. Palestiina on enemmän kuin Gaza. Palestiinalaisia johtaa Fatah.

    Israelin on lopetettava Palestiinalaisten alistaminen ja luovuttava laittomasti valloittamista siirtokunnista.


    Jos sorto ei lopu, ei lopu terrori. Ei tartte olla kummankaan puolen edustaja eikä vasemmistolainen, kun tajuaa tämän.

    Israel ja Venäjä on mennyt liian pitkälle

    Höpö höpö. Tässä sinulle faktaa wikipediastakin:

    "Palestiinan hallinnollinen keskus on Länsirannalla sijaitseva Ramallah ja suurin kaupunki on Gazan kaistalla sijaitseva Gaza.[9] Länsirannan paikallishallinnosta vastaa vaalit aikoinaan voittanut sosiaalidemokraattinen Fatah-puolue.[10] Gazan kaistan palestiinalaishallinto on ollut ääri-islamistisen Hamas-järjestön käsissä vuodesta 2006, jolloin Palestiinassa pidettiin parlamenttivaalit. Hamas sai tällöin vaalivoiton Palestiinan vapautusjärjestö PLO:sta.[9] Palestiinassa ei ole järjestetty vaaleja sen jälkeen.[11]

    Palestiinassa on käyty miehittäjävaltio Israelin vastaista sissisotaa koko miehityksen ajan ensin Palestiinan vapautusjärjestö PLO:n ja myöhemmin ääri-islamistisen Hamas-järjestön aseellisen siiven toimesta. Hamas otti vuonna 2017 tavoitteekseen palauttaa ennen vuoden 1967 miehitystä vallinneet rajat."

    Äänestä

Kuitenkin näin käy.

Äänestä
  • Perussuomalaiset ESTÄÄ terroristivaltio Palestiinan tunnustamisen ja niin on paras.

    Äänestä

Jännä miten Israelista tehdään punavihreiden toimesta kuvaa epäinhimillisenä kansana vaikka puolustavat vain itseään. Eivät he vihaa arabeja jos heidän annetaan olla rauhassa. Arabiväestö Israelissa v.1948 oli 160 000 ja v.2000 1 215000. Jerusalemissa ilmestyy v.1969 perustettu rippumaton arbiankielinen sanomalehti.

v. 2008 Hamasin al-Aqsa-kanavalla lastenohjelmassa Huomisen pioneerit esiintyi Assud-pupu, joka vihaa juutalaisia ja aikoo syödä ne. Näin opetettiin lasten ohjelmassa lapsia vihaamaan juutalaisia ja kuolemaan marttyyrikuoleman. Nyt tämän lastenohjelman silloisia katsojia ja hedelmiä korjataan Gazassa. Saavat just sitä mitä ovat tilanneet kun ovat tehneet valintansa joko he tai juutalaiset. From the river to the sea.

Äänestä
  • Punavihreät pitivät myös Neuvostoliittoa hyvänä maana. Nyt ovat kovasti tukemassa Hamasia.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Palestiinan Hamas terroristit tappoi ja teurasti 2023 yli tuhat viatonta Israelissa ja pitävät panttivankeja. Tätä porukkaa Kajaanissa kannattavat vasemmistokommunistit. Palestiinaa ei pidä tunnustaa eikä sitä tunnusteta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu