Hyvin maalatut suojatiet keskustassa. Suurinosa mustuneita.
Katuja kuntoon
27
513
Vastaukset
- Anonyymi
Van välttää meille, kuhan on sinne päin!
- Anonyymi
Mualia kyllä löytyy, tekijät työttöminä kortistossa!
- Anonyymi
Pittää mualata ite!! Omatoimisuus ja ennaltaehkäisy käyttöön.
- Anonyymi
Keskustan tiensuunnan näyttäjä näyttää puuttuvan myös.
- Anonyymi
Ovatko polttaneet renkaita suojatiellä? Kai mustuus jostakin johtuu suojatiessä?
- Anonyymi
Mäntykadullakin asfaltissa paikattava reikä, vuotaako kaukolämpö, vesiputki tai viemäri asfaltin alla?
- Anonyymi
Kannattaisi siirtää uusien metsäautoteiden rakentamisen rahoitusta katujen ja teiden kunnossapitoon, joilla on enemmän liikennettä, sanoi KEPU.
- Anonyymi
Kepulikonstit taitavat olla kepulla, peltotiehen yleensä rahat menneet, ihmiset ajavatkin peltoautoilla uusia metsäautoteitä yleensä vaan, ei kunnostettuja katuja?
- Anonyymi
Hidastetöyssyjä ei tarvitse rakentaa, automaattihidaste on reikä väärässä paikassa asfaltissa.
- Anonyymi
Tiekarhu on rauhoitettu, ovatkin kuolleet melkein sukupuuttoon, pitäisi saada EU-pankilta suojelurahaa tiekarhuille, jotta niitä näkisi enemmän lanaamassa sorateitä.
- Anonyymi
Tiekarhut ovat nälissään kuolleet melkein sukupuuttoon syrjäseuduilta.
- Anonyymi
Maa- ja metsätalousministeriö syönyt tiekarhun eväät?
- Anonyymi
Ely-keskus yrittää täyttää paperipinolla maanteiden kuoppia, ei muulla tarveaineksella. Leimoja papereihin, jotta tiestöä saataisiin kuntoon. Kylätietkin kelpaa kohta vain vanhalle maasturille. Ojasta löytyy vanha leikkuupuimuri, joka söi eurot.
- Anonyymi
Ei kuopat täytyy Ely-keskuksen papereilla, jos ne lojuvat virastoissa ilman leimoja.
- Anonyymi
Etelä-Suomen tiekarhuja voisi siirtoistuttaa Kainuuseen!!
- Anonyymi
Muutama tiekarhu, jotta lisääntyisivät.
- Anonyymi
Tiekarhulle paljon hommia!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Muutama tiekarhu, jotta lisääntyisivät.
Tiekarhut tulevat kiimaan kuoppaisilla sorateillä.
- Anonyymi
Sika syönyt maatilalla tiekarhut?
- Anonyymi
Liikennemerkki tiellä pitää paikkansa, Mutkia tiessä, joista ensimmäinen mutka oikealle.
- Anonyymi
Todella mutkaista onkin.
- Anonyymi
Kaivinkone haluaisi kunnostaa tieojia, nykyään kaivinkoneet haluaisivat työskennellä vaan suolla?
- Anonyymi
Kuokalla tiet kuntoon.
- Anonyymi
olisivat odottaneet viileämpää ajankohtaa, myös pajakkakosken silta hajoaa kohta käsiin
- Anonyymi
Eipä mittään Satatuhatta uutta työpaikkaa
- Anonyymi
Työtä olisi paljon maanteiden hoidossa, pitäisi ryhtyä toimeen vaan.
- Anonyymi00028
Etsitkö seksiä vai seuraa? Täältä löytyy molempia 😈 https://Michelle.hoty.lat/Michelle#/?/?/84itkxxay
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa1204010SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p763335Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.671947SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2191401Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1171312Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2251049Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo49765- 62716
Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall20706Unelmoitko asumisesta ja elämisestä tai lomasta Lapissa?
Unelmoitko Lapista, ja ehkä voisit asua ja elääkin siellä? Lappi kiehtoo niin suomalaisia kuin ulkomaalaisiakin: lumi,6695