Se mistä kehitysvamma alan ohjaajat tietää että olen saanut väärin Lievän älyllisen kehitysvamman sen tietää terveet ihmiset siitä sellainen jolla on Lievä älyllinen kehitysvamma väärin niillä ei ole koskaan ollut edunvalvonta ne ymmärtää rahan arvon joilla on väärin laitettu Lievä älyllinen kehitysvamma.
Ja minun kohdallani kehitysvamma alan ohjaajat sanoo näin kun on yritetty saada edunvalvontaa.
Itse en ole koskaan saanut edunvalvonta juttua vaikka on laitettu Lievä älyllinen kehitysvamma kehitysvamma alan ohjaajat sanoo minun kohdallani ei täyty edunvalvonta kriteerit.
Itsellä on rahan arvon ymmärrys älyllinen kehitysvamma diagnoosi ihmisenä vahvuus.
Ja edunvalvonta vaatii, että pitää olla mennyt monta laskua perintään eli yli 100 € edestä pitäisi olla maksamatta jääneiden laskusta summa.
Ja joskus kerran vuodessa menee yksi 30€ lasku perintään jolloin olen maksanut sen heti
Ja tuo ei riitä, että saan älyllisen kehitysvamman saaneeena edunvalvonnan ja myös vanhemmat ovat sitä mieltä olen saanut väärin Lievän älyllisen kehitysvamman, kun niillä ei ole koskaan ollut tarve hoitaa minun eläke rahoja.
T. Henna Koskela
Väärin Lievä älyllinen kehitysvamma
0
237
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3253845Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283570Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku42260- 1121684
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181588Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241319Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j136937Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit99890Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79845- 86761