Kunhan kaikki saadaan hankkimaan se uusi win11 tietokone ja heittämään ne win10 tietokoneet ser asemalle, niin varmana tulee 5 vuoden sisällä win-12, joka antaa vielä paremman käyttökokemuksen ja on tekoäly windows käyttöjärjestelmä.
Tätyyhän windows käyttöjäjestelmä olla tekoäly käyttöjärjestelmä, jota win11 ei ole.
Tämä jakuva käyttöjärjestelmä vaatimus on pelkästään, että saadaan uusia tietokoneita myytyä.
uusien teitokoneiden myyntimäärät ovat vähentyneet, niin uusi keino on, että kehitetään uusi käyttöjärjestelmä, jossa ei ole kuin muutama uusi ominaisuus, joita kehutaan taivaisiin, vaikkei pc pelaaja tee yhtään mitään ns. uudella katseleukokemuksella ja mainosten ponnahteluilla.
Kohta tulee Win-12
13
250
Vastaukset
- Anonyymi
12 beta jaetaan jo torrentti x86 versionakin. Siittä vain testaileen!
- Anonyymi
Tuskin on x86-versiona kun ei saa sitä Win11 vaan sekin on pelkästään 64-bittisenä.
- Anonyymi
Mulla on yhdellä koneella sellainen. HP EliteDesk 800 G6 DM i5
Mutta 12. ajurituki on aivan järkyttävän vajavainen. Raskas ja hidas.
Ja mielestä tuttu suunta, surkeempi kuin w11.- Anonyymi
Mullapa taas on joku linux tonni ja se on atk-huollon onni..
- Anonyymi
Ja se onkin sitten viimeinen windows, mikä koskaan julkaistaan: Microsoft ongelmissa, kun ei uskalla julkaista versio numerolla 13!
- Anonyymi
Missä Windows 9 viipyy? Ehkä MS julkaisee seuraavaksi Win9:n.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Missä Windows 9 viipyy? Ehkä MS julkaisee seuraavaksi Win9:n.
Takapakkia lisää!
- Anonyymi
Se tulee win14, kun ei win13 uskalleta julkaista.
Win13 ominaisuus olisi, että joka perjantai 13 päivä koko tietokone hajoaa ja joutuu ostaan uuden win13 tietokoneen - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se tulee win14, kun ei win13 uskalleta julkaista.
Win13 ominaisuus olisi, että joka perjantai 13 päivä koko tietokone hajoaa ja joutuu ostaan uuden win13 tietokoneenSeuraava on Win26, jolloin siis windows siirtyy samaan versioon johon myös samsungin kännykät ja ios ovat hypänneet.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Seuraava on Win26, jolloin siis windows siirtyy samaan versioon johon myös samsungin kännykät ja ios ovat hypänneet.
Joko iphonet ovat Lumian tasolla?
- Anonyymi
Win12 on mukamas täysin tekoälyn hallitsema ja muuta paskaa, ei tule ainakaan minulle. 11 poistin myös kaiken tekoälyn ja kaiken vakoilun mitä on tiedossa.
- Anonyymi
Windowsin tilalle voi asentaa Debian 13:n.
Debian 13 julkaistiin kuukausi sitten.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen kannatusromahduksen syynä bensan ja kaljan hinnan nostot
Marinin aikaan bensalitra 1,3e ja laatikon Sandelsia sai Lidlistaä 22 eurolla. Nyt hinnat ovat nousseet noin 50 prosent592681Juhana Vartiainen(ex-sd): Köyhien pitää tehdä jotain elämälleen säilyttääkseen tukensa
Juhana Vartiainen ehdottaa Suomeen ”Tanskan mallia”, jossa sosiaaliturvaa saadakseen pitäisi hakea ensisijaisesti etuuks1712611Miksi tunnustukselliset muslimit saapuvat länteen?
Onko koskaan kysytty, että miksi islamilaisesta maailmasta tuleva tunnustuksellinen muslimi tarvitsisi turvapaikkaa väär621866En ymmärrä näitä SDP:n ja muun vasemmiston kannattajia
Eivätkö ihmiset tiedä, että Suomen ongelmat johtuvat vasemmistolaisesta yhteiskuntamallista? Suomessa on ollut vasemmis1051503Kuka tekee näitä aloituksia
jotka aina ovat tällaisia.... Nämä on jonkun saman ihmisen käsialaa, joka paukuttaa tänne loputtomasti ketjuja, joissa281375Mikä on mielestäsi paras miestyyppi?
Esimerkit kärjistettyinä: a) perustavallinen/tasainen b) himourheilija c) varakas, turvallinen elättäjä d) puolikrimina1861195viikonloppu lähestyy
ja tiiän sen jo valmiiks et en pysty olee selvinpäin. oisitpa kieltämässä ja rauhoittamassa minua. en tiedä olisiko sinu12920Rippituoli
Kerro joku synkkä tai outo salaisuus, joka liittyy ikävääsi kaivattuasi kohtaan. Tee tunnustus anonyyminä. Se helpottaa62915Ei rakennuslupaa
Eihän hyvinvointitalon työmaalla tehdä luvattomia ja keskeytettyjä töitä pimeyden turvin?83851- 106783