Kovin surkeassa tilassa oli kunnantalo. Saunassa syntyneitä aitopuolankalaisia kytttyräselkiä tirkisteli kieroine silmineen joka loukosta, kun yritin toimittaa asiaani. Yksikään niistä omituisuuksista oli tuskin selvää päivää kokenut.
Puolangan kunnan tilanne on lohduton. Kunnantalolla hiipii hyypiöitä, joiden paikka ei todellakaan ole veronmaksun äärellä. Pahin saattaa olla se, jolla on paljon lehmiä, joita se jahtaa joka ilta siinä mielessä.
Käväisin Puolangan kunnantalolla
14
1090
Vastaukset
- Anonyymi
Kunnantalolla ollaan vain uteliaita hieman.
- Anonyymi
Joo paenu helvettiin eläkä ikinä tuu takas tälle kylälle.
- Anonyymi
Katkeran kuuloista tilitystä. pyyhkivätkö nurkkia valittajalla kunnantalolla?
- Anonyymi
Tiltu se vaan purkaa paskamaista oloaan.
- Anonyymi
Laitappas oma kuvasi näytille niin saamme puolankalaiset kerrankin kunnolla nauraa.
- Anonyymi
Voipi sullehi vältteä.
- Anonyymi
Lehmipaimen on virkarikollisten aatelia.
- Anonyymi
Luulevat olevansa tärkeitä kunnantalolla mutta ovatkin vain kuolevan piskuisen kunnan suojatyöpaikkalaisia.
- Anonyymi
Katsoin kerran kuntajohdon kuvaa ja tulin lopputulemaan "Päähänpinttymän valtaamat ihmiset ovat yhtä tarpeellisia kuin ne, jotka tuntevat saaneensa suuren kutsumuksen"
- Anonyymi
Ajoin kerran ohi ja meinasin pysähtyä, vaan näin immeisillä oudon mallisia kalloja niin pakenin.
- Anonyymi
Ei varmaan edellinen viitannut pormestariin?
- Anonyymi
Ne olivat ilmiselviä valittajia, niillä on luisut otsat.
- Anonyymi
Kyllä se on nyt niin, että saunassa syntymisen on puolankallakin loputtava. Sukurutsan samoin. Eihän se ole normaalia, että isät-pojat-tytöt painii keskenään. Vai onko? Minä viherhomo lupaan tuoda uusia tuulia. Lisäännytään, mutta ei tosiaan tuolla poika-akselilla.
Minä voisin heinähattu päässä polkaista vaikkapa 20 nuorinta puolan tyttyö tiineeksi. Loppuisi vähäksi aikaa kouluahdistus. Olen semmoinen sonni, että voisin kieltää tuulimyllytkin. No minä vielä vain harkitsen. Annan teille aikaa vielä 50 päivää. Sitten minä tulen eli Ich Komme.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2902807- 2051094
- 751013
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti164921- 61807
- 64790
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?19660- 63643
Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?57568- 55545