Mustasukkaisuus

Anonyymi-ap

Olen antanut itseni ymmärtää, että sätin lumous on ajatuksissa, kirjoituksissa, juttelussa, ihmisten kohkaamisissa tai kohtaamisissa. On mukavaa jutella mukavia, ja olla huoletta sitä mieltä mitä on kulloinkin ja muuttaa mielipidettään - perustelemattakin. Sillä sitähän on oppiminen, kehittyminen ihmisenä ja kasvaminen. Ahaa!
Olen myös antanut itseni huomata, että sätissä on kaikenlaisia tunteita: on sitä epäilystä, on luulotautia, on harhaluuloja, kaikenlaisia oletuksia.
Chat-kateus on sellainen, että voisin kuvitella saman ilmiön tapahtuvan muuallakin somessa: ollaan vaan ilkeitä, ja se ilkeys tulkitaan kateudeksi tai mustasukkaisuudeksi tai suuttumiseksi, tai mitä milloinkin, huomion hakuisuudeksi, harvemmin ilkeys tulkitaan hauskuudeksi tai vitsiks?
Alemmuuskompleksit syntyy kai esim. siitä, kun toistuvasti osoitellaan, painetaan ja mitätöidään, minichat-henkilöksi toisten suurempien Chat-persoonien keskellä tai jopa heidän toimestaan!!

4

218

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Minusta on hieman hälyttävää jos ajattelee noin, että joku on vähemmän chat henkilö kuin toinen. Todella kummallista. Kaikki samalla viivalla siellä kirjoittelevat. Tahti on vaan eri.
      Chat ei ole herkkähipiäisten paikka. Anonymius antaa mahdollisuuden kaikenlaiseen käytökseen.

      • Anonyymi

        Samoin kuin täälläkin, Chat-keskustelupalstalla. Täällä voi olla ihan suoraan anonyymi,

        Chat-huoneeseen tarvitaan nimimerkki: oma, multi - tai nollaNick.


    • Anonyymi

      Hyvä esimerkki ns. kestosättääjämonnista on lipevä turutar, joka jo tullessaaan huoneeseen käyttäytyy kuin kaikki sötin miesnickit ois vaan häntä varten: ällöttövää n. 70-vuotiasta kurppaa, joka teeskennellyt aina olevansa "nuorekas", jotta voisi omien sanojensa mukaan hakea 14 vuotta nuorempaa lihaa 😅🤣

      • Anonyymi

        Chatrakkaudet 💔on niin ihania, yleensäkin vuorovaikutus, ihastumiset ja kiinnostumiset! Eikö vain =) Osa käyttää näitä hyväkseen häikäilemättä ja osa väistelee tarkkaan "kissojen ja koirien kanssa! Osa kaipaa ruutu 💟 rakkautta, hakee sitä salapoliisin tavoin chat-kirjoituksista, osa laittelee hothot rakkauslauluja ylen täyteen kaipauksissaan,
        joku tulee sättiin kuin baariin, iskemään itselleen seuraa!
        Siihen sitten kateellinen, mustasukkainen, ilkeä rakastunut chat-henkilö, kunnon chatSoppa on valmis. 💥


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      52
      4538
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      149
      4187
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      67
      3832
    4. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      125
      3800
    5. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      43
      3625
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      77
      3453
    7. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      98
      3021
    8. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2875
    9. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      25
      2696
    10. Korjaamo suositus

      Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p
      Hyrynsalmi
      14
      2404
    Aihe