Itävallan Insbrukissa on talvella kylmä ja silti alppimajassa onnistuu vesikiertoinen lattia-, seinä- ja sisäkattolämmitys! Tämä järjestelmä toimii nimittäin ihan yhtä hyvin veden sijaan auton jäähdytysnesteellä: https://posi-systems.fi/
Nestekiertoinen lattialämmitys ja mökki talvella kylmilleen - onnistuu!
Anonyymi-ap
5
274
Vastaukset
- Anonyymi
Ai kun Itävallassa onnistuu jänniä juttuja...
- Anonyymi
Mutta Suomessa ei onnistu, vaan täällä pakkasnesteet jäätyy putkissa ja autojen syyläreissä. Vive la Suomi!
- Anonyymi
Onneksi täällä onnistuu palstan aktivointi tälläkin aiheella !!
- Anonyymi
Aurinkokerääjissä katolla kiertää myös pakkasneste, niin miksipä samaa ainetta todellakin ei voisi käyttää paljaan veden sijaan myös lämmitysputkistoissa!
- Anonyymi
Paremmin onnistuu vastuskaapelilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15214476Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant398320Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486072SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1685670Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124447HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.674308Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm454049Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot243960"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153730Vanhat miehet eivät muista
Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan293627