Kertokaa minulle joutsasta? ihan uteliaisuudesta kiinostaa tietää kaupungista enemmän :) Vai onko siellä mitään elämää? Miten meni joutopäivät :D
Olen mökkeilyt 20km päässä keskustasta mummoni mökillä.
Joutsalaiset!
8
315
Vastaukset
- joo...
no jos oot mökkeilly siellä päin niin kai pitäs tietää ettei se kaupunki ole!
- Joutsassa asunut
Joutsa ei ole kaupunki, se on pieni ja paska kunta Keski-Suomessa. Joutsaan tai sen lähelle ei kannata ikinä muuttaa. Joutsassa ei hyväksytä erilaisuutta eikä siellä kunnioiteta muita tai muiden mielipiteitä. Joutsalaisten piireihin ei muita saa tulla, joten Joutsasta ei saa edes kavereita. Monet ovat joutuneet muuttamaan Joutsasta/sen lähettyviltä kiusaamisen takia. Olen kuullut paljon muutakin kyseisestä kunnasta ja sen asukkaista, jota en tähän voi edes kirjoittaa. Joutsassa kuulemma syrjitään ja haukutaan muita. Joutsan koulu se vasta pohjanoteeraus onkin.
Kuulemani mukaan ainakin 4 oppilasta on joutunut vaihtamaan koulua kiusaamisen takia. Pahimpia kiusaajia eivät edes opettajat saa kuriin, niiden annetaan rellestää ja tehdä mitä tahansa. Voi hyvä Luoja, että tällainen kunta voi olla olemassa! - mitä hittoa
mitä ihmettä? onko tämä totta? jos on, niin todella huolestuttavaa. Joutsaan en ikipäivänä muuttaisi asumaan enkä tosiaankaan laittaisi lastani sinne kouluun!
- Joutsaan kyllästyny
Joutopäivät meni surkeesti. Vähän myyjiä, paskat tuotteet, vähän kävijöitä. Joutsa on ihan paska paikka, onneks en asu siellä!
- joutsa vittuun
no joo, samaa mieltä!!1
- ukulele3
Sen mie voin kerttoo että jos etsit elämää niin joutsasta et sitä saa
- hanna-johanna16
Joutsa on jotain niin paskaa
En suosittele - TyttöVain
Öh mitä no sit mäki äänestän tätä joutsaa O_O
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.3673987Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1091433- 941297
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko651094Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass14927Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔58907Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise12877- 38870
- 65861
Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään60859