Keskiverto ruutuaika 8-9h viikossa. Alkaa riittää. Nyt hankin hmd:n barbie simpukkapuhelimen. Kunhan vaan älylaitteesta pääsis hetkeksi pois.
Osaisko kukaan neuvoa millaisella liittymällä näppäinpuhelinta olisi paras lähteä hankkimaan? Tässä on tullut katteltua luureja, joissa karttapalvelua yms. eli netille olisi tarvetta. Jatkaako samalla dna:n rajattomalla?
Osaisko kukaan neuvoa millaisella liittymällä näppäinpuhelinta olisi paras lähteä hankkimaan? Tässä on tullut katteltua luureja, joissa karttapalvelua yms. eli netille olisi tarvetta. Jatkaako samalla dna:n rajattomalla?
Vastaukset 14
Vanhimmat
Moi 15 euroa/kk.
mitä toiki ny meinaa
Mietihän sitä. Olet silloin viisaampi
Pari puhelua ja tekstiviestiä per kuukausi, niin tuo on jo 19 €/kk. Ja jos dataa kuluu yli sen 8 Gt, niin hinta sen kun nousee...
https://www.google.com/search?q=moi+rento+4g+liittyma
Ne hoituu ilmaiseksi Whatsappilla
Elämä nyt vain ei aina ole niin yksinkertaista kuin sitä monesti haluaisi kuvitella...
Kyllä on nykypäivänä:)
Aloin käyttää prepaidia n 3kk sitten, älypuhelin, näin jatkan..
Saldoa oltava sitten reippaasti jos soitat esim. jonkun pankin asiakaspalveluun.
Jos maksullinen numero niin vaikka olisi millanen liittymä niin siitä maksetaan lisä hintaa.
Jos saldoa ei ole reippaasti niin puhelu katkeaa kun saldo loppuu kun olet esim. jonottanut pankin asiakaspalveluun 10 min. Muissa liittymissä ei tätä ongelmaa.
Minulla on prepaid-liittymä. Ei siihen soita kuin työkkärin tantat. Pankilta tulee txt-viesteillä tunnuslukuhommat laskuja maksaessa. Nuo ei maksa mitään.
Niin sitä voisi luulla! Katso mahdollinen pankin "palvelupaketti" ja saatat yllättyä kun useimmilla pankeilla veloitetaan noista tekstareista suoraan tililtä sen "palvelupaketin" sisällä.
Ei tekstiviestien vastaanottaminen maksa mitään.