Hyvät liksat vissiin

Poliisi arvioi, että huumeiden sekakäyttäjä tarvitsee noin kolmesta kuuteen tuhatta euroa kuussa yksin huumeisiin.
Senhän on oltava aika hyvissä tienesteissä jos netto on kuus tonnia! 😮
17231
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Kun tuollaisia summia joutuu hankkimaan varastamalla ja ryöstelemällä sekä myymällä kamaa muille, ehkä myös myymällä itseään, niin kyllä se varmaan työstä käy.
Eläke taitaa jäädä haaveeksi.

Äänestä
  • Eiköhän noista ole valmiiksi jo hullun eläkkeellä moni. Huumeet vain piste Iin päälle.

    Äänestä

Ei tässä maassa voi olla huumeiden käyttäjiä eikä muita ongelmaisia ihmisiä!

Suomihan on taas kerran todettu "Maailman onnellisimmaksi maaksi"!

Äänestä

Niin, peukutellaan vaan toisillemme.

Äänestä

Ei ole ihme että Jyväskylässäkin rikokset senkun lisääntyy. Pyöriä ym varastetaan jatkuvasti kun narkit tarvii rahaa, kaikki vähänkään kaupaks menevä kelpaa

Äänestä
  • Varastettu kama tarvitsee aina ostajan! Jos ei kukaan osta kuumaa kamaa, niin ei sitä kauaa liiku markkinoilla.

    1Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Varastettu kama tarvitsee aina ostajan! Jos ei kukaan osta kuumaa kamaa, niin ei sitä kauaa liiku markkinoilla.

    Aina niitä tyhmiä löytyy jotka ostaa, varsinkin jos kalliimpi maastopyörä myynnissä halvalla.

    Äänestä

Juu, pitää olla hyväpalkkainen virkamies jotta rahoitus on huumeisiin kunnossa.

Äänestä

Jos varastettu kama ei mene jakeluun, niin tilalle tulee ryöstöt pahoinpitelyineen ja petokset. Narkkiksen on vain rahaa saatava. Parasta olisi toki että narkki ottaisi kerran oikein ison annoksen.

1Äänestä

Kokeillaa elää toimeentulotuella tai sairaspäivärahalla niin joutuu jo varastamaan loppukuusta ruokaa ihan raitis ihminenkin.

Äänestä
  • Juu, ruoat joutuu varastamaan. Sellaiseksi on Suomen meno mennyt nykyisen kauhukabinetin aikana. Suuret nälkävuodet ja räjähtänyt kurjuus on keskuudessamme läsnä.

    Äänestä

Huumeiden käyttö ja pimeät markkinat lähtivät kasvuun n,10 vuotta sitten,kun lääkärit lakkasivat kirjoittamaan bentso ja mietoja opiaatti lääkkeitä. Nyt hankkivat ne kadulta.

Äänestä

AMMATTI IHMISIÄ , NIISTÄHÄN TUNTUU OLEVAN PULA NYKYÄÄN

Äänestä
  • Sinähän sen tiedät herska heikki

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Sinähän sen tiedät herska heikki

    Myikö se mutsilles taas perunajauhoja?

    Äänestä

  • Anonyymi00015 kirjoitti:

    Myikö se mutsilles taas perunajauhoja?

    Joo, se keittää kiisseliä.

    Äänestä

Ei huumeiden käyttäjät tarvitse euroja,vaan nämä välittäjät jotka toimivat näiden
aineiden myyjinä.Välittäjät ovat näiden Huumefirmojen orjia jotka salakuljettavat tuoteita,samalla käärivät eurot. Trumpin pitäisikin ensin tuhota ydin-neulallaan Sveitsin-pankit jotta päästäisiin rahan pesusta eroon. Saattaisi siinä ihmisetkin alkaa
paranemaan pikku hiljaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Poliisi arvioi, että huumeiden sekakäyttäjä tarvitsee noin kolmesta kuuteen tuhatta euroa kuussa yksin huumeisiin.
Senhän on oltava aika hyvissä tienesteissä jos netto on kuus tonnia! 😮

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu