Hei, hain lukioon minne aluksi halusin tulla, mutta näin jälkeenpäin varsinkin kesälomalla olen huomannut ettei tämä ole mun juttu. Tää lukio ei omaa sellasta opiskely-ympäristöä mikä vaikuttaisi muhun positiivisesti, tai millään tavalla.
En viihdy täällä, ja se on alkanut vaikuttaa muhun paljon.
Haluaisin vaihtaa lukiota toiseen. Missä tiedän että opiskelu-ympäristö on motivoituneempi ja siellä on sellasta että itseään on mahdollista haastaa enemmän.
Kuitenkin, lukio jonne haluan on 0,15 numeroa parempi keskiarvo kun minulla. En tiedä onko tämä sitten mahdollista vaihdon kannalta.
Mitä mieltä olette, onko tämä mahdollista?
Lukion vaihto
Anonyymi-ap
2
366
Vastaukset
- Anonyymi
Raja mikä raja. Ei sinne mieleiseesi lukioon muutkaan päässeet 0,15 rajan alittavalla keskiarvolla. Paikat on jaettu, tilaa ei ole. Miten sinut voitaisiin ottaa oppilaaksi? Kenen pitäisi tehdä tilaa sinulle?
Sitä paitsi, montako päivää olet jo käynyt sitä lukiota, jonne pääsit? Aika vähäiseen kokemukseen taidat perustaa arviosi lukion sopivuudesta itsellesi. Sanoit kaipaavasi haastetta, tässä sitä olisi. Vai onko haaste sittenkin liikaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad961555- 541053
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että403961- 164913
- 57762
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän124737- 51678
- 57651
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38645- 76642