Hei, hain lukioon minne aluksi halusin tulla, mutta näin jälkeenpäin varsinkin kesälomalla olen huomannut ettei tämä ole mun juttu. Tää lukio ei omaa sellasta opiskely-ympäristöä mikä vaikuttaisi muhun positiivisesti, tai millään tavalla.
En viihdy täällä, ja se on alkanut vaikuttaa muhun paljon.
Haluaisin vaihtaa lukiota toiseen. Missä tiedän että opiskelu-ympäristö on motivoituneempi ja siellä on sellasta että itseään on mahdollista haastaa enemmän.
Kuitenkin, lukio jonne haluan on 0,15 numeroa parempi keskiarvo kun minulla. En tiedä onko tämä sitten mahdollista vaihdon kannalta.
Mitä mieltä olette, onko tämä mahdollista?
Lukion vaihto
Anonyymi-ap
2
374
Vastaukset 2
- Anonyymi
Raja mikä raja. Ei sinne mieleiseesi lukioon muutkaan päässeet 0,15 rajan alittavalla keskiarvolla. Paikat on jaettu, tilaa ei ole. Miten sinut voitaisiin ottaa oppilaaksi? Kenen pitäisi tehdä tilaa sinulle?
Sitä paitsi, montako päivää olet jo käynyt sitä lukiota, jonne pääsit? Aika vähäiseen kokemukseen taidat perustaa arviosi lukion sopivuudesta itsellesi. Sanoit kaipaavasi haastetta, tässä sitä olisi. Vai onko haaste sittenkin liikaa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802057Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271115- 1411038
- 97814
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa133799- 45727
- 62716
- 61676
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63672