Kumisaapaspakko määrättävä sadepäivinä

Anonyymi-ap

Nyt ne taas meni sinne kouluun ja heti perjantaina kasteli jalkansa kaatosateessa. Kun ei laittaneet kumisappaita aamulla vaikka sääennustus näytti sadekuuroja. Kyllä siellä kouluss muusta annetaan määräyksiä, puhelin pois ja istut siihen mihin käsketään. Mutta kumisaappaat olis täkeää määrätä jokaiselle sadepäivänä. Ei ne kakarat muuten tottele, aamulla lähdetään ilman kumisaappaita vaikka sadetta on ennustettu. Jälki-istuntoa pitäis i antaa jos kumisaappaat puuttuu.

1

102

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Meillä ei kiukuttelua sallita aamulla. Laitan tarvittavat varusteet eteiseen valmiiksi ja lukitsen vaatehuoneen. Jos on sadepäivä tulossa, eteisessä odottavat sadetakit ja kumisaappaat. Mitään muita vaihtoehtoja ei ole. Joko laitat saappaat tai lähdet ilman kenkiä. Ei ole kukaan koskaan lähtenyt paljain jaloin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. MIksi suurin osa persuista on alkoholisteja?

      Tätä jäin pohdiskelemaan....
      Maailman menoa
      57
      3803
    2. 46
      3197
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      153
      2959
    4. Putin lähti takki auki sotaan....

      Luuli, että kolmessa päivässä hoidetaan, nyt on mennyt 3,5 vuotta eikä voitosta tietoakaan. Kaiken lisäksi putin luuli,
      Maailman menoa
      44
      2850
    5. SDP ylivoimainen ykkönen

      En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.
      Maailman menoa
      75
      2426
    6. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      62
      1931
    7. Patteriauton ovia ei saatu auki - kuljettaja koki hirvittävän kuoleman!

      ”Oviongelma johti kuskin kuolemaan kolarissa – tämä ratkaisu saatetaan kieltää kokonaan Sivulliset pyrkivät tempomaan a
      Maailman menoa
      24
      1925
    8. Polttomoottoriauto on köyhän merkki

      Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.
      Maailman menoa
      128
      1796
    9. Kaivattusi ominaistuoksu?

      Itse vastaan juustonaksu 😅
      Ikävä
      89
      1249
    10. Mitä tarkalleen tunnet

      Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai
      Ikävä
      68
      1190
    Aihe