Sanna Marinin raportit flow-tyyli herättää ihailua kautta maailman.
- Aivan varmasti coolein ex-pääministeri maailmassa, Marinista todetaan.
- Mikä kuningatar Sanna.
Myös politiikkaa seuraamattomat ihastelevat tätä nykyään liikeuralle siirtynyttä suomalaista naista. Harva hänen naispuolisista kollegoistaan uskaltaa riskeerata bisneksensä hyppäämällä pöydälle tanssimaan.
https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/96feac0e-b669-4920-ae53-eb0745acbe4b
Coolein ex-pääministeri maailmassa
10
97
Vastaukset
- Anonyymi
Kumpi pareen Sanna vai Kapi. Kapia kehuit aiemmin ja asuntoaan.
- Anonyymi
Ei voi verrata, kun Sanna on bisnesnainen ja Kapi eläkeläinen. Asuinyhteisöinä Tampereen Ikuri ja Helsingin Paloheinä ovat syntyneet aika lailla samalta sotaveteraanipohjalta. Onnellisia ihmisiä asuu yhä molemmissa.
- Anonyymi
Sanna on myös kaunein, älykkäinen ja paras johtaja ex-pääministeri ever. Kuka muistaa vielä kepun loksunokan Mari Kiviniemen tai "kaksi korvaa" Anneli Jäätteenmäen. Onneksi maailmalle heitä ei noteerattu millään tavalla.
- Anonyymi
Sanna on erinomainen esimerkki siitä, kuinka me kaikki olemme pohjimmiltamme oikeistolaisia.
Sanna, aiemmin nukkavieru vasemmistoideologialla pilattu tyttö muuttuu rahan perässä juoksevaksi, yläluokkaan pyrkiväksi, elämästä ja viihteellä olosta nauttivaksi oikeistohenkiseksi oman yrityksen kautta veroja vältteleväksi äkkirikastuneeksi.
Kun ei ole syntyperäinen oikeistolainen, on menestys näytettävä kaikille mm. somekanavien kautta.- Anonyymi
Niinpä, Sanna osoittaa, kuinka rikkaat bailaa, siinä ei köyhä kansa silloin pöydällä hypi, vaan vain me rikkaat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Niinpä, Sanna osoittaa, kuinka rikkaat bailaa, siinä ei köyhä kansa silloin pöydällä hypi, vaan vain me rikkaat
Mikä mahtaa olla tuloraja Flow-bileisiin? Tuskin on alle 100 000 euron vuosituloilla asiaa.
Maataloustuilla elävät isännät pääsevät kaikki helposti.
- Anonyymi
Se on aika noloa matkia ja pukeutua liian samoihin vaatteisiin.
- Anonyymi
Tiedä vaikka olisi joskus taas c00lein istuva pääministerikin. Eihän se ole vasta kuin kolmissakymmenissä. Vielä on mahdollsuus olla puoli vuosisataa politiikassa.
- Anonyymi
Ei kuulu keskustan palstalle. Ilmoitin poistettavaksi.
- Anonyymi
Kuuluu vahvasti palstan aiheisiin. Keskusta oli pätevänä kynnysmattona Sannan hallituksessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2141427- 961276
Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan31067Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle161016Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9928Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86890- 32830
Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.59828T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest37768Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii44754